OBAVEŠTENJE ZA STUDENTE I GODINE MAS ARHITEKTURA 2015/16

7. MASA-11030-07: Parametarsko projektovanje
8. MASA-11030-08: Digitalna animacija 1

Lista izbornih predmeta:

MASA-11030-02: IZBORNI PREDMET 1 – A:
NAPUŠTENI PROSTORI U SAVREMENOM GRADU: OTVORENI JAVNI PROSTORI

dr Ana Nikezić, docent

Razumeti složenost fenomena napuštenih prostora, ispitati potencijale, predložiti transformacije. Tematski okvir: URBANA OAZA posmatrati kao urbani generator napuštenih prostora u uslovima savremene svakodnevice, a u prostornom okviru lokacija koje predlažu Grad Beograd i JKP Gradsko zelenilo kao prioritetne za razvoj.

KURIKULUM: NAPUŠTENI PROSTORI U SAVREMENOM GRADU: OTVORENI JAVNI PROSTORI FORMULAR: NAPUŠTENI PROSTORI U SAVREMENOM GRADU: OTVORENI JAVNI PROSTORI

MASA-11030-03-HUMANA-EKOLOGIJA-PROSTOR-I-ZDRAVLJE_o

Foto: dr Ružica Božović Stamenović

MASA-11030-03: IZBORNI PREDMET 1 – A:
HUMANA EKOLOGIJA – PROSTOR I ZDRAVLJE

dr Ružica Božović Stamenović, vanredni profesor

Osnovni cilj predmeta je da se studenti upute na pravilno razumevanje relacija i interakcija prostora, konteksta i zdravlja. Fokus je na bazičnim temama koje definišu zdrave prostore i na upoznavanju sa metodama njihovog kritičkog istraživanja i kreativnog unapređivanja.

KURIKULUM: HUMANA EKOLOGIJA – PROSTOR I ZDRAVLJE FORMULAR: HUMANA EKOLOGIJA – PROSTOR I ZDRAVLJE

201516-MASA-11030-04-PROJEKTOVANJE-U-RURALNIM-PODRUCJIMA-2_o

Ilustracija korica udžbenika: prof. Zoran Petrović

MASA-11030-04: IZBORNI PREDMET 1 – A:
PROJEKTOVANJE U RURALNIM PODRUČJIMA 2

dr Milorad Ribar, redovni profesor

Studijski izborni predmet se bavi izučavanjem principa teorijske i praktične arhitektonske prakse projektovanja poljoprivrednih objekata i kompleksa kao i svih neophodnih znanja vezanih za kvalitetnu izradu projekata uz adekvatno zadovoljenje svih arhitektonskih aspekata (funkcionalnost, oblikovanje, konstruktivnost i uklopljenost).

KURIKULUM: PROJEKTOVANJE U RURALNIM PODRUČJIMA 2 FORMULAR: PROJEKTOVANJE U RURALNIM PODRUČJIMA 2

201516_MASA-11030-05-UMETNIKOVA-KNJIGA_o

Foto © dr Mariela Cvetić

MASA-11030-05: IZBORNI PREDMET 1 – A:
UMETNIKOVA KNJIGA

dr Mariela Cvetić

Izborni predmet prve godine master studija nudi studentima mogućnost da istražuju i profesionalno kreiraju specifičnu vrstu umetničke forme Artist’s Book. Pored završenog rada studenti imaju i obavezu tekstualnog obrazloženja rada. Artist’s Book, umetnikova knjiga je umetnička forma nastala i razvijena u svim umetničkim pravcima dvadesetog vek

KURIKULUM: UMETNIKOVA KNJIGA FORMULAR: UMETNIKOVA KNJIGA

201516_MASA-11030-06-ENGLESKI-ZA-ARHITEKTE-2_o

Ilustracija: dr Gordana Vuković-Nikolić

MASA-11030-06: IZBORNI PREDMET 1 – A:
ENGLESKI ZA ARHITEKTE 2

dr Gordana Vuković-Nikolić

Razvoj verbalnih sposobnosti u oblasti stranog jezika struke (engleskog). Nastavom se razvija komunikativna sposobnost studenata kroz integrisanje slušanja, čitanja, govorenja i pisanja na tekstovima iz specifičnog arhitektonskog diskursa vezanog za istoriju kulture i civilizacije. Razvijaju se verbalne sposobnosti vezane za novu komunikativnu strategiju u nastavi stranog jezika struke storytelling – kako ispričati priču.

KURIKULUM: ENGLESKI ZA ARHITEKTE 2 FORMULAR: ENGLESKI ZA ARHITEKTE 2

201516_MASA-11030-07-PARAMETARSKO-PROJEKTOVANJE_o

Studentski rad sa izbornog predmeta Parametarsko modelovanje | Foto © dr Mirjana Devetaković

MASA-11030-07: IZBORNI PREDMET 1 – A:
PARAMETARSKO MODELOVANJE

dr Mirjana Devetaković, docent

U okviru ovog kursa studenti se upoznaju sa metodama i alatima za parametarsko modelovanje kompleksne arhitektonske geometrije. Za ovo koriste program Rhino 3D, kao i njegov dodatak, algoritamski editor Grasshopper. Kroz realizaciju niza zadataka testiraju mogućnosti primene usvojenih tehnika na aktuelnim projektima.

KURIKULUM: PARAMETARSKO MODELOVANJE FORMULAR: PARAMETARSKO MODELOVANJE

201516_MASA-11030-08-DIGITALNA-ANIMACIJA-1_o

Nikola Stepković – ispitni rad iz predmeta Digitalna animacija 1, 2008.

MASA-11030-08: IZBORNI PREDMET 1 – A:
DIGITALNA ANIMACIJA 1

mr Branko Pavić, redovni profesor

Na predmetu Digitalna animacija – kurs 1, izučavaju se koncepti rada u 3D aplikacijama za karakter animaciju. Studenti se obučavaju za celokupni proces produkcije kratke animirane forme, od ideje, početnih skica, karakter dizajna i karakter animacije do postprodukcije i finalnog proizvoda.

KURIKULUM: DIGITALNA ANIMACIJA 1 FORMULAR: DIGITALNA ANIMACIJA 1

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture