Screenshot 2024-04-18 at 07.15.00

Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da će se 5. Međunarodna konferencija o urbanističkom planiranju ICUP 2025 održati od 10. do 11. aprila 2025. godine u Naučno-tehnološkom parku u Nišu, Srbija.

Glavna tema konferencije je URBANI PEJZAŽI U SREDIŠTU LJUDI: PLANIRANJE, PROJEKTOVANJE I GRADNJA ZA ČOVEČANSTVO.

Rok za podnošenje apstrakta biće oktobar 2024.

Konferenciju organizuju Urbanistički klaster kao glavni organizator, a Građevinsko-arhitektonski fakultet Univerziteta u Nišu, Ekonomski fakultet Univerziteta u Nišu, Građevinski fakultet Univerziteta u Beogradu, Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu i Geografski fakultet Univerziteta u Beogradu kao suorganizatori.

Zvanični jezik Konferencije je engleski. Svi pristigli radovi biće dvostruko slepi recenzirani.

VAŽNI DATUMI

ICUP 2025, u svom petom izdanju, predstavlja značajnu prekretnicu kao jubilarna konferencija. Privilegovani smo da objavimo da su istaknuti naučnici, istraživači i profesionalci srdačno pozvani da se okupe i uključe u razmenu istraživanja i uvida. Osim glavne konferencije zakazane za 10. april 2025. godine, od 10. novembra 2024. počinje niz pratećih događaja, uključujući predavanja i radionice. U periodu od pet meseci predviđen je niz događaja. V

Oktobar 2024. – Rok za podnošenje apstrakta je oktobar 2024.
10. novembar 2024. – Početak niza pratećih događaja, uključujući predavanja i radionice. U periodu od pet meseci.
10. april 2025, – Glavna konferencija

Dodatne informacije potražite na ѕvaničnom sajtu konferencije http://upcluster.org/conference/icup-2025/