KAS_Logo_Original

Rok za prijavu: 25.04.2023.
Osnovne studije, Master studije, Doktorske studije

Nemačka Fondacija Konrad Adenauer (KAS) dodeljuje stipendije za studijsku 2023/2024. godinu društveno ili politički angažovanim studentima završnih godina fakulteta, postdiplomcima i doktorantima, državljanima Republike Srbije koji studiraju u Republici Srbiji.

Uslovi:
– Pravo na stipendiju mogu ostvariti studenti od 3. godine studija kao i postdiplomci i doktoranti;
– Donja granica proseka na studijama je 8.5;
– Dobro znanje engleskog ili nemačkog jezika;
– Starosna granica kandidata je do 30 godina starosti u trenutku kandidovanja;
– Kandidat ne sme biti u stalnom radnom odnosu;

Studenti koji budu izabrani u uži krug, biće pozvani na razgovor (na srpskom i engleskom jeziku) sa članovima komisije za dodelu stipendije.
Stipendija iznosi 150 eura mesečno, isplaćuje se u dinarskoj protivvrednosti u trajanju od 12 meseci.
Pored finansijske podrške stipendistima je omogućena dodatna edukacija kroz različite aktivnosti u organizaciji fondacije.

Potrebna dokumentacija za konkurs:
– Dokumentacija se dostavlja na srpskom jeziku.
– Popunjen prijavni formular
– CV
– Motivaciono pismo (maksimalno na 1 strani)
– Potvrda o položenim ispitima * za postdiplomske / doktorske studije (dostavlja se fotokopija diplome sa osnovnih/postdiplomskih studija i uverenje o upisu postdiplomskih / doktorskih studija;
– Dve akademske potvrde profesora
– Jedna društvena ili politička preporuka (preporuka iz stranke, NVO ili studentske organizacije – u zavisnosti od vrste angažovanja)
– Fotografija novijeg datuma (format za ličnu kartu ili pasoš)
– Ostale diplome / sertifikati – fotokopija.

Zainteresovani kandidati svoju dokumentaciju mogu dostaviti do 25. aprila 2023. godine lično ili poštom na adresu: Makedonska 2, VI sprat, 11 000 Beograd.

Za sve dodatne informacije obratite se putem e-maila na adresu: katarina.pesic@kas.de ili na telefone: 011/40241 -63, -64, -65; 062/260 638.

Detaljnije informacije o uslovima konkursa, kao i listu neophodne dokumentacije pogledajte OVDE.

Prijavni formular