Фондација Конрад Аденауер – конкурс за доделу стипендија 2023-24

KAS_Logo_Original

Рок за пријаву: 25.04.2023.
Основне студије, Мастер студије, Докторске студије

Немачка Фондација Конрад Аденауер (КАС) додељује стипендије за студијску 2023/2024. годину друштвено или политички ангажованим студентима завршних година факултета, постдипломцима и докторантима, држављанима Републике Србије који студирају у Републици Србији.

Услови:
– Право на стипендију могу остварити студенти од 3. године студија као и постдипломци и докторанти;
– Доња граница просека на студијама је 8.5;
– Добро знање енглеског или немачког језика;
– Старосна граница кандидата је до 30 година старости у тренутку кандидовања;
– Кандидат не сме бити у сталном радном односу;

Студенти који буду изабрани у ужи круг, биће позвани на разговор (на српском и енглеском језику) са члановима комисије за доделу стипендије.
Стипендија износи 150 еура месечно, исплаћује се у динарској противвредности у трајању од 12 месеци.
Поред финансијске подршке стипендистима је омогућена додатна едукација кроз различите активности у организацији фондације.

Потребна документација за конкурс:
– Документација се доставља на српском језику.
– Попуњен пријавни формулар
– ЦВ
– Мотивационо писмо (максимално на 1 страни)
– Потврда о положеним испитима * за постдипломске / докторске студије (доставља се фотокопија дипломе са основних/постдипломских студија и уверење о упису постдипломских / докторских студија;
– Две академске потврде професора
– Једна друштвена или политичка препорука (препорука из странке, НВО или студентске организације – у зависности од врсте ангажовања)
– Фотографија новијег датума (формат за личну карту или пасош)
– Остале дипломе / сертификати – фотокопија.

Заинтересовани кандидати своју документацију могу доставити до 25. априла 2023. године лично или поштом на адресу: Македонска 2, ВИ спрат, 11 000 Београд.

За све додатне информације обратите се путем е-маила на адресу: katarina.pesic@kas.de или на телефоне: 011/40241 -63, -64, -65; 062/260 638.

Детаљније информације о условима конкурса, као и листу неопходне документације погледајте ОВДЕ.

Пријавни формулар