РАСПИСАН КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ СТИПЕНДИЈА ФОНДАЦИЈЕ КОСТЕ МИГРИЋА ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020 ГОДИНУ

image2-bez_boje (1)

Расписује се Конкурс за доделу 3 (три) стипендијe најбољим студентима Универзитета у Београду, за школску 2019/2020 годину.

На Конкурс се могу пријавити студенти основних академских студија Универзитета у Београду, који се у школској 2019/2020 години финансирају из буџета Републике Србије.

Критеријуми за добијање стипендије су:

1)  редовно уписивање  школске године и

2) висина просечне оцене свих положених испита из претходних година студија: најмање 8.50.

Студенти који су корисници других стипендија, немају право на стипендију Фондације Косте Мигрића.

Стипендија се додељује за временски период од десет месеци у месечном нето износу од 10.000,00 динара.

Потребна документација:

1. Пријава (Образац преузети у формату PDF са интернет странице Универзитета у Београду www.bg.ac.rs – Конкурси Универзитета, или у портирници зграде Универзитета у Београду на Студентском тргу 1,
  2. Уверење факултета о упису школске 2019/2020 године у статусу студента који се финансира из буџета Републике Србије,
  3. Уверење факултета о положеним испитима и просечној оцени свих положених испита из претходних година студија,
  4. Штампани подаци са електронске личне карте или фотокопију важеће личне карте.

Рок за подношење пријава је од 12. новембра до 12. децембра 2019. године.

Пријаве се подносе на адресу: Универзитет у Београду, Студентски трг бр. 1 са назнаком – За Конкурс Фондације Косте Мигрића.

Додатне информације заинтересовани кандидати могу добити у Сектору за инвестиције и управљање имовином Универзитета и универзитетских задужбина и фондација, на телефон:  (011) 3207-426 и на e-mail: popovm1@rect.bg.ac.rs.