Promocija naučne monografije – Nikola Dobrović: The Shifting Modes of Critical Practice in Architecture, Marija Milinković

MMilinkovic_DOBROVIC_titlepage

Pozivamo vas da nam se pridružite na promociji naučne monografije Nikola Dobrović: The Shifting Modes of Critical Practice in Architecture, autorke Marije Milinković. Knjiga je publikovana u saizdavaštvu izdavačke kuće The Architecture Observer (Montreal/Amsterdam) i Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, 2022. godine.

Promocija će biti održana u Galeriji Srpske akademije nauka i umetnosti, Knez Mihailova 35, u sredu, 14. septembra 2022. godine sa početkom u 18.00 časova, u okviru obeležavanja 125. godišnjice rođenja Nikole Dobrovića u organizaciji Arhitektonskog fakulteta u Beogradu i Srpske akademije nauka i umetnosti.

O knjizi će govoriti: arh. Branislav Mitrović, profesor emeritus Univerziteta u Beogradu – Arhitetktonskog fakulteta i redovni član SANU, dr Zlata Vuksanović-Macura, viši naučni saradnik Geografskog instituta „Jovan Cvijić“ SANU (moderatorka razgovora), i autorka monografije. Mišljenje o knjizi će izneti izdavač, dr Hans Ibelings sa Univerziteta u Torontu, John H. Daniels Faculty of Architecture, Landscape, and Design.

Dobrodošli!