IMG_E5845

Velika nagrada arhitekture za životno delo Udruženja arhitekata Srbije predstavlja nagradu za celokupan profesionalni rad, društveno angažovanje i druge oblike doprinosa i ostvarenja. Dodeljuje je Veće velike nagrade koje čine svi njeni prethodni dobitnici.

Tim povodom je u ponedeljak, 19. juna 2023. godine u 19 časova u Galeriji FLU, Knez Mihajlova 53, Beograd, otvorena je izložba profesora Vladimira Lojanice, dekana Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, kome je ova nagrada dodeljena za 2020. godinu.

Uvodnu reč na otvaranju izložbe imao je dekan Fakulteta likovnih umetnosti dr. um. Radoš Antonijević. Više arhitektonskom opusu prof. arh. Vladimira Lojanice prisutni su mogli da saznaju od prof. Gorana Vojvodića, a o samoj nagradi i značaju iste, govorio je prof. Vasilije Milunović, arhitekt, predsednik Veća Velike nagrade arhitekture UAS-a.

Prenosimo vam deo atmosfera sa otvaranja.

Izložba je otvorena do petka, 23. juna 2023. godine.

IMG_E5847

IMG_E5848