going_digital_logo

Međunarodna konferencija o digitalnom dobu
GOING DIGITAL: INNOVATIONS IN THE CONTEMPORARY LIFE
4 – 5. jun 2015. godine u Beogradu

Rok za predaju apstrakta: 20. februar 2015. godine

Tema konferencije je inovacija i kreativnost u digitalnom dobu, sa fokusom na umetnost, arhitekturu, tehnologiju i nauku, kao vodećim zagovornikom inovativnih promena.

Inovacija nije novost, niti privilegija digitalnog doba. Oduvek je bila prisutna u ljudskim naporima u rešavanju problema, boljem organizovanju zajednice, unapredenju kvaliteta života, efikasnijem radu i tako dalje. Digitalno doba, međutim, dovelo je do, do sada, neviđenih i sveprisutnih mogućnosti inovacije u svim sferama života.

U digitalnom dobu, možda više nego ikada ranije, postoji rastuća potreba za multidisciplinarnim pristupom u istraživanju o umetnosti, arhitekturi, nauci i tehnologiji, kao i u bavljenju izazovima savremenog društva. Tema konferencije nije usmerena samo na inovacije i kreativnosti u umetnosti i arhitekturi, već i u svim oblastima koje na kreativne i inovativne načine upotrebljavaju novomedijske tehnologije.

Poziv je upućen istraživačima i profesionalcima iz oblasti umetnosti (vizuelna, primenjena, novomedijska, biogenetska i transgenetska umetnost), arhitekture (zelena arhitektura, održiva arhitektura,  digitalni arhitektonski dizajn, pametan enterijer), novomedijske tehnologije, fotografija, grafički dizajn, moda, advertajzing, itd.

Pozivamo učesnike da prijave originalne radove vezane za (ali ne ograničavajući se na) sledeće teme:

• Novi mediji u  umetnosti i arhitekturi;
  • Umetnost i arhitektura vs. digitalna kultura/ sajberkultura;
  • ‘Živa’ arhitektura;
  • Kreativni dizajn (zatvoreni/ otvoreni prostor, enterijer/ eksterijer, tehnološki/ digitalni prostor);
  • Virtuelna realnost u umetnosti i arhitekturi;
  • 3D mapiranje;
  • Globalizacija i novi mediji;
  • Preispitivanje ‘novog’ u ‘novim’ medijima/ remedijalizacija.

Detaljne informacije o konferenciji pogledajte na adresi: http://www.strand.rs/conference.html

PRVI POZIV ZA KONFERENCIJU

Važni datumi 2015

Apstrakte za konferenciju (250-300 reči) možete poslati na adresu info@strand.rs.

20. januar 2015. prvi poziv
20. februar 2015. predaja apstrakta (250-300 reči)
01. mart 2015. obaveštenje o prihvatanju apstrakta
20. april 2015. predaja rada za Konferenciju