going_digital_logo

Међународна конференција о дигиталном добу
GOING DIGITAL: INNOVATIONS IN THE CONTEMPORARY LIFE
4 – 5. јун 2015. године у Београду

Рок за предају апстракта: 20. фебруар 2015. године

Тема конференције је иновација и креативност у дигиталном добу, са фокусом на уметност, архитектуру, технологију и науку, као водећим заговорником иновативних промена.

Иновација није новост, нити привилегија дигиталног доба. Одувек је била присутна у људским напорима у решавању проблема, бољем организовању заједнице, унапредењу квалитета живота, ефикаснијем раду и тако даље. Дигитално доба, међутим, довело је до, до сада, невиђених и свеприсутних могућности иновације у свим сферама живота.

У дигиталном добу, можда више него икада раније, постоји растућа потреба за мултидисциплинарним приступом у истраживању о уметности, архитектури, науци и технологији, као и у бављењу изазовима савременог друштва. Тема конференције није усмерена само на иновације и креативности у уметности и архитектури, већ и у свим областима које на креативне и иновативне начине употребљавају новомедијске технологије.

Позив је упућен истраживачима и професионалцима из области уметности (визуелна, примењена, новомедијска, биогенетска и трансгенетска уметност), архитектуре (зелена архитектура, одржива архитектура,  дигитални архитектонски дизајн, паметан ентеријер), новомедијске технологије, фотографија, графички дизајн, мода, адвертајзинг, итд.

Позивамо учеснике да пријаве оригиналне радове везане за (али не ограничавајући се на) следеће теме:

• Нови медији у  уметности и архитектури;
  • Уметност и архитектура вс. дигитална култура/ сајберкултура;
  • ‘Жива’ архитектура;
  • Креативни дизајн (затворени/ отворени простор, ентеријер/ екстеријер, технолошки/ дигитални простор);
  • Виртуелна реалност у уметности и архитектури;
  • 3Д мапирање;
  • Глобализација и нови медији;
  • Преиспитивање ‘новог’ у ‘новим’ медијима/ ремедијализација.

Детаљне информације о конференцији погледајте на адреси: http://www.strand.rs/conference.html

ПРВИ ПОЗИВ ЗА КОНФЕРЕНЦИЈУ

Важни датуми 2015

Апстракте за конференцију (250-300 речи) можете послати на адресу info@strand.rs.

20. јануар 2015. први позив
20. фебруар 2015. предаја апстракта (250-300 речи)
01. март 2015. обавештење о прихватању апстракта
20. април 2015. предаја рада за Конференцију