S

Čuvena britanska arhitektica Amanda Levete predstaviće rad svog londonskog studija i njihovu viziju za novu beogradsku koncertnu dvoranu

Četvrtak, 9. jun 2022. u 18 časova
Amfiteatar
Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet

Zoom Meeting

Meeting ID: 970 9743 1958

Amanda Levete

Biografija

Amanda Levete je dobitnica RIBA Stirling nagrade i direktorka arhitektonskog studija AL_A. Nedavno završeni projekti uključuju dve nove zgrade za Wadham College na Univerzitetu u Oksfordu; novi centar za dobrotvornu organizaciju za negu raka Maggie’s u Sautemptonu; izložbeni kvart muzeja Viktorije i Alberta u Londonu, najveći građevinski projekat V&A u poslednjih 100 godina; i MAAT, Muzej umetnosti, arhitekture i tehnologije u Lisabonu.

Tekući  projekti  uključuju renoviranje i proširenje muzeja Pejsli nedaleko od Glazgova i dizajn prototipa demonstracionog postrojenja za fuziju za firmu za čistu energiju General Fusion.

Godine 2017. Amanda Levete uvrštena je na listu počasti za kraljičin rođendan i dodeljen joj je Orden Britanskog carstva (engl. Most Excellent Order of the British Empire) za rad u oblasti arhitekture. Godine 2018. dobila je nagradu Džejn Dru, a 2019. godine izabrana je za počasnog člana Američkog instituta arhitekata. Godine 2021. izabrana je za Kraljevskog akademika na Kraljevskoj akademiji umetnosti.

AL_A website