8e5907a2

Goi Peace Fondacija poziva mlade da se prijave za učešće na Međunarodnom takmičenju u pisanju eseja.

Takmičenje se organizuje uz podršku SEIKO HOLDINGS CORPORATION, PLUS CORPORATION, a pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, kulture, sporta, nauke i tehnologije Japana, Japanske nacionalne komisije za UNESCO Japanske federacije privatnih srednjih škola, Tokijskog metropolitenskog prosvetnog odbora, Japanske radiodifuzne korporacije i korporacije Nikkei.

Kompletne smernice za učešće se nalaze na linku: https://www.goipeace.or.jp/en/work/essay-contest

Rok za slanje radova je 15. jun 2022. godine.

Ovogodišnja tema takmičenja je „Moje vrednosti“.

Naše vrednosti odlučuju način na koji razmišljamo i delamo, one oblikuju društvo u kojem živimo. Koje su to vrijednosti koje cenite? Kako najbolje živeti u skladu sa sopstvenim vrednostima, i koju vrstu društva se nadate da ćete kreirati na taj način?

SMERNICE:

– Pravo na učešće imaju mladi do 25 godina u jednoj od sledećih uzrasnih kategorija: a) deca (starosti do 14 godina),

b) mladi (starosti između 15 i 25 godina)

– Eseji treba da budu do 700 reči ili manje na engleskom ili francuskom jeziku, ili 1600 znakova ili manje na japanskom jeziku.

– Eseji treba da budu otkucani, sa imenom autora i naslovom eseja na vrhu prve stranice.

– Ne postoje posebna pravila u vezi sa formatiranjem (stil fonta, veličina, razmak između redova, itd.). Međutim, eseji se moraju poslati u MS Word (DOC/DOCKS) ili PDF formatu. Takođe, veličina datoteke eseja mora biti 2 MB ili manje.

– Ime autora i naslov eseja nisu uključeni u ograničenje broja reči.

– Prijavu za učešće je potrebno podneti onlajn. Da biste svoj esej prijavili onlajn, treba da odete na stranicu za registraciju na sajtu: https://goipeace-essaycontest.org i sledite potrebne korake. Prijave dostavljene poštom ili e-mailom se ne prihvataju.

– Nastavnici i lideri mladih mogu da podnesu zbirku eseja iz svog razreda ili grupe tako što će kreirati „nalog za škole/organizacije“ na stranici za registraciju na datom sajtu.

– Prihvata se samo jedna prijava po osobi.

– Administrator sajta nije u mogućnosti da potvrdi prijem eseja.

– Eseji moraju biti originalni i neobjavljivani. Plagirani radovi će biti odbijeni.

– Eseji treba da budu rad jedne osobe. Koautorski eseji se ne prihvataju.

– Autorska prava nad prijavljenim esejima biće dodeljena organizatoru.

– Ako imate pitanja, pogledajte odeljak sa čestim pitanjima na dnu stranice sa smernicama