arandjelovac

MEĐUNARODNI NAUČNO-STRUČNI SKUP 17. LETNJA ŠKOLA URBANIZMA, ARANĐELOVAC

Tema – ISKUSTVA I PERSPEKTIVE URBANISTIČKOG PLANIRANJA SA JEDNOSTEPENIM KONCEPTOM PLANA KAO OSNOVNIM

1. Teorijske i sistemske pretpostavke za nivo Plana generalne regulacije kao osnovnog plana
2. Karakteristična pitanja, iskustva i primera iz prakse kod primene i razrade Plana generalne regulacije ( neposredno kroz Lokacijske uslove, odnosno, kroz Planove detaljne regulacije, ili Urbanističke projekte).
3. Kontinuiranost planiranja u sistemu sa jednostepenim planom (posebno sa brojnim, tada potrebnim parcijalnim izmenama)
4. Prikaz karakterističnih primera iz prakse pripreme, donošenja i sprovođenja aktuelnih urbanističkih planova i dokumenata( sa prednostima i problemima kod jednostepenog sistema planova (PGR) kao osnovnim, a sa PP-GUP- PGR-PDR-UP-LU kao dopunskim).
5. Uloga savremenih urbanističkih koncepata, metoda i tehnika u planiranju (placemaking, co- sharing, user-centred design, digitalisation i dr.)
6. Urbanističko uređenje i oblikovanje gradskih trgova kao trajna potreba razvoja
7. Urbana komasacija- karika koja nedostaje?

ULOGA GEOPROSTORNIH PODATAKA U DRUŠTVU – E-PROSTOR (RGZ – tematski blok)

ROKOVI ZA PRIJAVU I SLANJE RADOVA

Rok za prijavu teme sa apstraktom do 300 reči na srpskom i engleskom jeziku 12.04.2021.
Prijavu tema sa apstraktom i finalnu verziju rada slati na e-mail adresu udruzenjeurb@gmail.com

Rok za slanje finalne verzije rada 10.05.2021. u maksimalnom obimu 8 stranica A4 formata, sa jednostrukim (single) proredom za celokupan rad uključujući i grafičke priloge, rezime, literaturu, …)

INFORMACIJE I PRIJAVE UČEŠĆA

UDRUŽENJE URBANISTA SRBIJE,
11000 Beograd, Kneza Miloša 9,
Svetlana Jakovljević
Tel/faks +381 63 81 05 864, +381 11 33 47 418 E-mail: udruzenjeurb@gmail.com

Bliže informacije o smeštaju, ceni aranžmana, kotizaciji u sledećem obaveštenju.

10 – 12. JUN 2021.
HOTEL „IZVOR“, ARANĐELOVAC