Izložba studentskih radova iz oblasti “Istraživanje, zaštita i revitalizacija graditeljskog nasleđa u Srbiji”

2018_Istrazivanje-zastita-i-revitalizacija-graditeljskog-nasledja-u-Srbiji

Izložba studentskih radova iz oblasti Istraživanje, zaštita i revitalizacija graditeljskog nasleđa u Srbiji
Svečana sala AF, 18 – 23. april 2018.

Otvaranje izložbe:
sreda, 18. april 2018. u 13h

Pozivamo Vas na izložbu radova studenata Osnovnih, Master i Integrisanih akademskih studija Arhitektura šk. 2016/2017. i 2017/2018. godine iz oblasti “Istraživanje, zaštita i revitalizacija graditeljskog nasleđa u Srbiji”.

Na izložbi će biti prikazani radovi studenata urađenih na predmetima:
III godina Osnovnih i Integrisanih akademskih studija Arhitektura
Izborni predmet 1 – Zaštita i revitalizacija graditeljskog nasleđa, i

I godina Master i IV godina Integrisanih akademskih studija Arhitektura
Istorija i teorija 1 – Vizuelna kultura u arhitektonskoj teoriji i praksi,
Istorija i teorija 2 – Savremeni principi očuvanja graditeljskog nasleđa, i
Izborni predmet 2 – Srednjovekovni utvrđeni gradovi u Srbiji – proučavanje i obnova,

nastavnici van. prof. dr Mirjana Roter Blagojević i doc. dr Marko Nikolić

Na izložbi će biti prikazani radovi koji sadrže studentske analize i istraživanja, predloge zaštite i revitalizacije različitih vrsta graditeljskog nasleđa u Srbiji – antičko graditeljstvo, srednjovekovno graditeljstvo (manastirski kompleksi i utvrđeni gradovi), istorijska gradska jezgra i arhitektura 19. i početka 20. veka, industrijska arhitektura, kao i moderna arhitektura 20. veka.

Nakon otvaranja izložbe, u sredu 18. aprila 2018. godine od 13-15h biće obeležen međunarodni Dan ICOMOS-a (Dan Međunarodne organizacije za spomenike i spomeničke celine – International Day for Monuments and Sites), kada će u saradnji sa Nacionalnim komitetom ICOMOS Srbija biti organizovan okrugli sto pod nazivom Nasleđe za Generacije i Generacije za nasleđe (Heritage for Generations & Generations for Heritage), gde će pored nastavnika i studenata Arhitektonskog fakulteta učestvovati i brojni stručnjaci iz zavoda za zaštitu spomenika kulture, kao i članovi ICOMOS-a Srbija. Cilj okruglog stola je uspostavljanje dijaloga i razmena iskustava između generacija u oblasti očuvanja kulturnog nasleđa.