FOTO

Čast i zadovoljstvo nam je da Vas pozovemo da u subotu, 19. oktobra 2019. godine, prisustvujete svečanostima povodom Dana škole i Slave Arhitektonskog fakulteta:

10.00 časova

Svečana sala Arhitektonskog fakulteta (Sala 200)

Sečenje slavskog kolača

11.00 časova

Galerija AULA Arhitektonskog fakulteta

Otvaranje retrospektivne izložbe stručno-umetničkih ostvarenja prof.arh. Aleksandra Kekovića (1939-2018): PAMĆENJE

Izložba PAMĆENJE prikazuje izbor iz obimnog projektanskog i realizovanog dela Aleksandra Kekovića. Za organizaciju izložbe i pratećeg kataloga korišćena je sačuvana dokumentacija A. Kekovića, uz dodatno terensko i arhivsko istaživanje obavljeno od strane autora i saradnika izložbe. Keković je svojim stvaralačkim tragovima obeležio petnaest zemalja sveta, ostavljajući za sobom brojne “kuće”, kako je sam voleo da naziva svoja arhitektonska ostvarenja. Njegov opus obuhvata preko 130 realizovanih i nerealizovanih projekata, oko 30 samostalnih i zajedničkih izložbi. Nosilac je brojnih nagrada i priznanja, između ostalih: Orden rada sa srebrnim vencem (1976), Nagrade lista „Borba” za najbolje arhitektonsko ostvarenje (1982); Republičke nagrade lista „Borba” za zgradu „Energoprojekta” (1983); Velika nagrade arhitekture (1988); Specijalne nagrade Salona arhitekture (1977, 1978); Trinaestojulske nagrade (2009); priznanja Istaknutog stvaraoca Crne Gore (2011); a takođe i osnivač i član brojnih naučnih i stručnih organizacija.

Autori: Dragana Keković, Maja Žuža
Postavka će trajati do nedelje, 3. novembra 2019.[/tcol]

13.00 časova

Kulturni centar Beograda, Galerija ARTGET

FOTO OSA (1)

OSA (Otvoreni Studio Arhitekture): Promocija nominovanih diplomskih radova je prezentacija novoformiranih profesionalaca, koji su diplomirali školske 2018/2019. godine, čiji su diplomski radovi nominovani za osam priznatih nacionalnih i međunarodnih nagrada u oblasti arhitekture i urbanizma, a za koje se očekuje da će biti odgovorni za transformaciju našeg okruženja u budućnosti. Osnovna ideja događaja je usmerena na prezentaciju najuspešniji master završnih radova kroz plenarnu diskusiju sa učešćem kritičara i prateću izložbu.

Lista nominacija:

• The RIBA President’s Medals Student Awards 2019: Đorđe Đurica, Lidija Lukić
  • Young Talent Architecture Award – European Union Prize for Contemporary Architecture Mies van der Rohe Award 2019-2020: Sanja Petrović, Marko Dedić
  • Inspireli Awards 2019: Lazar Crnoglavac, Miloš Kapetanović, Jelena Zlatanović, Ivana Novaković, Marina Georgijević, Ana Dodić
  • Nagrada Privredne komore Beograda za najbolje diplomske radove: Aleksandar Majstorović
  • Nagrada grada Beograda za stvaralaštvo mladih: Mladen Maslovar
  • Nagrada Fondacije sestre Bulajić: Dezire Tilinger, Danica Pavićević
  • Tamayouz International Award 2020 for Graduation Projects: Anamarija Mrđanovački, Katarina Dimitrijević, Milica Živković, Đorđe Bulajić, Tijana Mačkić, Danijela Urukalo, Marta Adamović, Filip Janićijević, Tina Ostojić, Marko Riboškić, Dezire Tilinger, Đorđe Đurica
  • Tamayouz International Award 2020 for Graduation Projects (supervisor of the year): arh. Ivan Rašković, redovni profesor

UnIATA ’20 World’s best graduation projects ever created: Marta Adamović, Danijela Urukalo, Dezire Tilinger, Đorđe Bulajić, Mladen Maslovar, Lidija Lukić, Đorđe Đurica