Studenti II godine MASIU i nastavno osoblje sa Departmana za urbanizam ispred kraljevskog letnjikovca “Zlatni breg” u Smederevu | Foto © DANUrB

Interreg_DANUrB_logo

Studenti i nastavno osoblje sa Arhitektonskog fakulteta u Beogradu su u utorak, 29. maja 2018. godine, učestvovali u drugoj nacionalnoj DANUrB – DANube Urban Brand radionici u Smederevu. Ova radionica je bila posvećena predstavljanju studentskih master teza i master projekata u radnom obliku. Studenti su dobili povratne informacije od lokalnih stručnjaka iz oblasti urbanog planiranja, kulture i strateškog razvoja kako bi na pravi način završili svoje master radove.

Pored ove, glavne aktivnosti, studenti i nastavno osoblje su posetili Muzej Smedereva i Vilu „Zlatni Breg“, nekadašnji letnjikovac vladarske loze Obrenović, sa izuzetnim pogledom na Dunav i okolne vinograde.

2018_DANUrB_Smederevo_01

Studenti II godine MASIU i nastavno osoblje sa Departmana za urbanizam ispred vinograda kraljevskog letnjikovca “Zlatni breg” u Smederevu, sa Dunavom u pozadini – kliknuti za uvećanje | Foto © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_02

Studenti II godine MASIU i nastavno osoblje sa Departmana za urbanizam ispred zidina Smederevske tvrđave – kliknuti za uvećanje | Foto © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_03

Studenti II godine MASIU u poseti Muzeju u Smederevu – kliknuti za uvećanje | Foto © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_04

2018_DANUrB_Smederevo_10

Vodič letnjikovca “Zlatni breg” objašnjava studentima Arhitektonskog fakulteta istoriju zdanja i kraljevske loze Obrenovića | Foto © DANUrB

Na radionici su ispred Arhitektonskog fakulteta učestvovali studenti II godine Master akademskih studija Integralni urbanizam, nastavnici-mentori: van. profesor dr Ksenija Lalović, van. profesor dr Biserka Mitrović, van. profesor dr Aleksandra Đukić, van. profesor dr Uroš Radosavljević, docent dr Ratka Čolić, docent dr Danijela Milovanović Rodić; asistenti i saradnici: as. Jelena Marić, as. Aleksandra Đorđević, as. arh. Branislav Antonić, Jovana Bugarski i Tamara Vuković.

2018_DANUrB_Smederevo_05

Prof. Aleksandra Đukić otvara prezentaciju studentskih master radova u ime Arhitektonskog fakulteta u Beogradu | Foto © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_08

Prezentacija studentskih radova – Srđan Mićanović, student | Foto © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_07

Prezentacija studentskih radova – Milica Lazarević, student | Foto © DANUrB

2018_DANUrB_Smederevo_06

Prezentacija studentskih radova – Milica Đurđević, student | Foto © DANUrB

DANUrB projekat – DANube Urban Brand je izgradnja regionalne mreže kroz turizam i obrazovanje radi jačanja „dunavskog“ kulturnog identiteta i solidarnosti. Projekat je finansiran od strane Evropske unije, kroz INTERREG Danube program prekogranične saradnje.

Više o DANUrB projektu:
DANUrB – INTERREG Danube programme: www.interreg-danube.eu/approved-projects/danurb
DANUrB – Facebook: www.facebook.com/DANubeUrbanBrand