Beogradski Brutalizam razgovor: sistem IMS i centar za stanovanje – tehnologija, istraživanja i projektantska veština

Prefabrikacija-u-IMS-sistemu_main

Kolektiv_Logo120x120

BEOGRADSKI BRUTALIZAM / Galerija Kolektiv i Centar za arhitekturu organizuju razgovor u subotu, 14. maja 2016. godine u 19.00 časova, na temu:

///SISTEM IMS I CENTAR ZA STANOVANJE – TEHNOLOGIJA, ISTRAŽIVANJA I PROJEKTANTSKA VEŠTINA

Učestvuju:
Slobodan Kovačević
Predrag Napijalo
Goran Petrović

Kako su projektovani novobeogradski blokovi, kako su izgledali veliki arhitektonsko-urbanistički konkursi sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog veka, kako je funkcionisala usmerena stambena izgradnja, kako su projektovani stanovi, kako je tehnologija prefabrikacije uticala na oblikovanje i organizaciju osnove, kako su sprovođena i čemu su služila arhitektonska i urbanistička istraživanja, kako su jugoslovenska tehnologija i arhitektura plasirane u inostranstvu, kako je bilo raditi sa velikim majstorima, šta je od njih moglo da se nauči i šta je posle njih bilo sa našom arhitekturom – samo su neka od pitanja na koje će ovaj razgovor pokušati da pronađe odgovore.

Pridružite nam se u Galeriji Kolektiv, Karađorđeva 53, Beograd.