Simulacija prijemnog ispita

Obaveštavaju se zainteresovani za studije arhitekture da će se besplatna simulacija prijemnog ispita održati na Univerzitetu u Beogradu – Arhitektonskom fakultetu:

u subotu, 10. maja 2014. godine u 12 sati.

Za besplatnu simulaciju prijemnog ispita mogu se prijaviti isključivo učenici IV godine srednjih škola. Prijavljivanje za besplatnu simulaciju prijemnog ispita može se obaviti do srede, 07. maja 2014. preko sledećeg linka:

PRIJAVA ZA BESPLATNU SIMULACIJU PRIJEMNOG ISPITA

Obaveštenje o rasporedu sedenja po salama biće objavljeno na našem vebsajtu u petak, 9. maja 2014. godine.

Na simulaciju prijemnog ispita obavezno poneti:

• hemijsku olovku,
  • identifikacioni dokument (lična karta ili pasoš) i
  • dokaz o pohađanju IV razreda srednje škole (đačka knjižica ili potvrda iz škole).

Prijemni ispit 2014.

Prijemni ispit 2014. je koncipiran na takav način da za njegovo rešavanje nisu potrebne prethodne pripreme, niti određena literatura.

Karakter i organizacija prijemnog ispita:

• prijemni ispit je klasifikacionog karaktera;
  • prijemni ispit se realizuje u vidu testa, u toku jednog dana, u jednoj smeni, u trajanju od najviše dva sata;
  • test se rešava zaokruživanjem jednog tačnog odgovora od više ponuđenih;
  • na testu se može osvojiti maksimalno 60 poena.

Test se sastoji iz dva dela:

1. pitanja iz različitih oblasti kulture relevantnih za studije arhitekture,
  2. razumevanje i logičko zaključivanje.

Pogledajte prilog Radio Televizije Srbije (RTS) o novom prijemnom za buduće arhitekte: