Симулација пријемног испита

Обавештавају се заинтересовани за студије архитектуре да ће се бесплатна симулација пријемног испита одржати на Универзитету у Београду – Архитектонском факултету:

у суботу, 10. маја 2014. године у 12 сати.

За бесплатну симулацију пријемног испита могу се пријавити искључиво ученици IV године средњих школа. Пријављивање за бесплатну симулацију пријемног испита може се обавити до среде, 07. маја 2014. преко следећег линка:

ПРИЈАВА ЗА БЕСПЛАТНУ СИМУЛАЦИЈУ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА

Обавештење о распореду седења по салама биће објављено на нашем вебсајту у петак, 9. маја 2014. године.

На симулацију пријемног испита обавезно понети:

• хемијску оловку,
  • идентификациони документ (лична карта или пасош) и
  • доказ о похађању IV разреда средње школе (ђачка књижица или потврда из школе).

Пријемни испит 2014.

Пријемни испит 2014. је конципиран на такав начин да за његово решавање нису потребне претходне припреме, нити одређена литература.

Карактер и организација пријемног испита:

• пријемни испит је класификационог карактера;
  • пријемни испит се реализује у виду теста, у току једног дана, у једној смени, у трајању од највише два сата;
  • тест се решава заокруживањем једног тачног одговора од више понуђених;
  • на тесту се може освојити максимално 60 поена.

Тест се састоји из два дела:

1. питања из различитих области културе релевантних за студије архитектуре,
  2. разумевање и логичко закључивање.

Погледајте прилог Радио Телевизије Србије (РТС) о новом пријемном за будуће архитекте: