Prva nagrada na VII Salonu pejzažne arhitekture za tri publikacije završnih radova studenata MAS Integralni urbanizam

2017_Salon-pejzazne-arhitekture_poster

Na VII međunarodnom Salonu pejzažne arhitekture, koje organizuje Udruženje pejzažnih arhitekata Srbije, autorski tim u sastavu van. prof. dr Marija Maruna, doc. dr Danijela Milovanović Rodić, doc. dr Ratka Čolić, van. prof. dr Ksenija Lalović je u kategoriji publikacija dobio Prvu nagradu za „Publikacije završnih radova tri generacije studenata Master akademskih studija Integralni urbanizam Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu“.

VII Salon pejzažne arhitekture se održava u Galeriji nauke i tehnike Srpske akademije nauka i umetnosti u Beogradu u periodu 31. maj – 30. jun 2017. godine.

Posetioci izložbe će moći da vide planerska i dizajnerska rešenja uređenja različitih prostora, počev od širokih predela u kojima se nude rešavanja problema zaštite prirode, zaštite kulturnog nasleđa i sl, pa do oblikovnih rešenja parkova, vrtova, stambenih otvorenih prostora, rekreativnih površina, zelenih krovova, poslovnih vrtova, obala itd. Takođe se mogu videti i pojedina istraživačka razmišljanja o problemima održivog razvoja, vrednovanju karaktera pejzaža i uređivanju predela i životne sredine. Ulaz je besplatan za sve događaje u okviru Salona.

7_Salon_pejzazne_arhitekture_2017_nagradjeni

Autorski tim u sastavu (s leva na desno) van. prof. dr Marija Maruna, van. prof. dr Ksenija Lalović, doc. dr Danijela Milovanović Rodić i doc. dr Ratka Čolić je dobio Prvu nagradu za publikacije na VII Salonu pejzažne arhitekture | Dodela nagrada u Galeriji SANU – 01. jun 2017.

Nagrađene publikacije su:

• Maruna, M; Čolić, R. (ur)
Integralni urbani projekti za razvoj centra Kragujevca: katalog izložbe završnih radova generacije studenata 2012/2013
Beograd: Univerzitet u Beogradu, Arhitektonski fakultet (2014)

201213_MASIU_Katalog-studentskih-radova_00

• Čolić, R; Maruna, M; Milovanović Rodić, D; Lalović, K. (ur)
Integralni urbani projekti za upravljanje rizikom od poplava na primeru Obrenovca: katalog izložbe završnih radova generacije studenata 2013/2014
Beograd: Univerzitet u Beogradu, Arhitektonski fakultet (2015)

MM_katalog_2015_01

• Milovanović Rodić, D; Maruna, M; Čolić, R. (ur)
Instrumenti upravljanja integralnim urbanim razvojem na primeru grada Pančeva: katalog izložbe završnih radova generacije studenata 2014/2015
Beograd: Univerzitet u Beogradu, Arhitektonski fakultet (2016)