Stipendija korejske vlade za postdiplomske studije (master ili doktorske): 2016 Global Korea Scholarship (ažurirano)

Rok za prijavu je produžen do 06. aprila 2016. u 12.00 časova! Kandidati treba da upute informaciju da su konkurisali za stipendije i na email ambasade Republike Koreje: koreaemb.rs@mofa.go.kr

StudyinKorea_logo

Ambasada Republike Koreje u Republici Srbiji ima čast da Vas obavesti da je Nacionalni institut za međunarodno obrazovanje, Ministarstva obrazovanja Vlade Republike Koreje, raspisao konkurs za četiri državljanina Srbije i jednog državljanina Crne Gore, da se prijave za državnu stipendiju korejske vlade za postdiplomske studije (master ili doktorske), pod nazivom 2016 Global Korea Scholarship: Korean Government Scholarship Program for International Students for an Graduate Degree ili skraćeno 2016 Graduate GKS, za akademske godine 2016-2019.

Ambasada će, ukoliko kandidati ispune sve potrebne uslove, preporučiti ukupno šest kandidata ovom institutu (NIIED), koji će izabrati najboljih četvoro studenata. Nakon završenog procesa selekcije, uspešni studenti bi trebalo da budu u Koreji od avgusta 2016. godine.

U prilogu se nalazi priručnik za prijavu za ovu stipendiju, uključujući formulare i spisak sve druge potrebne dokumentacije. Dodatne informacije o ovom programu možete, takođe, naći na sajtu www.studyinkorea.go.kr.

Prijava i sva potrebna dokumentacija zainteresovanih studenata mora stići na adresu Ambasade najkasnije do 21. marta 2016. godine. Aplikanti koji su prošli prvi krug selekcije u Ambasadi, biće pozvani na intervju nakon pregledanih dokumenata. Ljubazno Vas obaveštavamo da će studenti, koji ne ispunjavaju uslove navedene u priručniku za prijavu, biti automatski diskvalifikovani.

Stipendija obuhvata sledeće stavke:

• Povratnu avionsku kartu
  • Mesečnu stipendiju u iznosu od 900 000 KRW
  • Jezički kurs u roku od godinu dana
  • Punu školarinu za master i doktorske studije
  • Zdravstveno osiguranje tokom boravka u Koreji
  • Dodatne bonuse za izuzetno postignute rezultate tokom studiranja
2016 Graduate GKS: Priručnik za prijavu na konkurs 2016 Graduate GKS: Često postavljana pitanja

Važni datumi:
Rok za predaju dokumenata – 21. mart 2016.
Intervju – 25. mart 2016.

Rok za prijavu je produžen do 06. aprila 2016. u 12.00 časova!

Za sve dodatne informacije možete se obratiti kontakt osobi Jeleni Milosavljević, na zvaničan mejl Ambasade – koreaemb.rs@mofa.go.kr:
Jelena Milosavljević
Odeljenje za kulturu