POZIV ZA UČEŠĆE: XXXVII MEĐUNARODNA IZLOŽBA „PRONALAZAŠTVO – BEOGRAD 2023“ „Inovacije za budućnost“ I VI „KUP NACIJA MLADIH INOVATORA – BEOGRAD 2023.“ „Korak po korak do kreativne inovacije“ 13. – 16. JUNA 2023.

znak

U Beogradu se od 13. do 16. juna 2023. godine u : Atrijumu Etnografskog Museja, Studentski Trg 13, Beograd, Srbija, održava XXXVII Međunarodna izložba pronalazaka, novih tehnologija i industrijskog dizajna „PRONALAZAŠTVO – BEOGRAD 2023“ i u okviru te Izložbe „VI KUP NACIJA MLADIH INOVATORA – BEOGRAD 2023.“.

Izložbu tradicionalno priprema i organizuje Savez pronalazača Beograda od 1980. godine.
Koncepcija Izložbe sa svojim bogatim sadržajem tradicionalno povećava zainteresovanost za učešće velikog broja domaćih i stranih pronalazača, instituta, fakulteta, škola i privrednih preduzeća.
Održavanje Izložbe je mesto susreta pronalazača sa svojim rešenjima i poslovnih ljudi zainteresovanih za ulaganja, proizvodnju i plasman na tržištu.
Ova izložba se organizuje u čast 98. godine pronalazaštva u Beogradu, 67 godina moderne organizacije Saveza XXXVII izložbi i 43. godini kreativnog i inventivnog prezentovanja beogradskih, srpskih i svetskih pronalazaka, novih tehnologija i industrijskog dizajna i 155 godina od rođenja Mike Petrovića Alasa i 80 godina od njegove smrti.
Takođe, ovim se odaje priznanje mnogim inovatorima i stvaraocima koji su svoje ideje prikazujući ih javno, uspešno plasirali na tržište kao nove proizvode, nove tehnologije ili industrijski dizajn. Izuzetan i značajan je broj pronalazača i inovatora koji su svoje radove skromno, pa ponekad i sramežljivo, prvi put prikazali na ovim izložbama da bi se, kroz osećaj samopouzdanja i sigurnosti u svoj talenat, vrlo brzo razvili u izuzetne i vredne stvaraoce koji su od svoje kreativne ideje stvorili inovativne proizvode, nove tehnologije ili dizajnerska rešenja, a ne retko i inovativne firme.
I ove godine se zvanično organizuju prezentacija ideja mladih, kretivnih ljudi od 14 do 21 godine čime se pruža šansa mladima da pokažu svoje kreacije, inventivna rešenja i ideje na javnim skupovima. Želja je, dakle, da se na ovaj način mladi ohrabre i podrže na putu „korak po korak“ u realizaciji svojih rešenja, počev od ideje pa do gotovog proizvoda, odnosno, komercijalno spremnog za plasman na tržište.

Rok prijave do 15 Maja 2023. godine.

Sve informacije dostupne su u POZIVU.