“Globalni kaleidoskop rezilijentnosti – kako razumeti žagor”: Promocija knjige sa pratećom diskusijom

Zadovoljstvo nam je da vas pozovemo na promociju knjige sa pratećom diskusijom “Globalni kaleidoskop rezilijentnosti – kako razumeti žagor” autora Erika Firlija (Eric Firley), vanrednog profesora Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Majamiju, a koja će se održati u utorak 4. juna 2019. godine u 17.30 h u biblioteci Arhitektonskog fakulteta u Beogradu.

DesigningChange-cover

Koristeći svoju nedavno objavljenu knjigu zasnovanu na intervjuima Designing change, kao osnovnu referencu Erik Firli istražuje pristupe, stavove i kritike 12 praktičara iz vodećih urbanih područja u oblasti rezilijentnosti.

Erik Firli, francusko-nemačke nacionalnosti, vanredni je profesor na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Majamiju.

Više o predavaču: https://people.miami.edu/profile/efirley@miami.edu

Ovaj događaj biće deo programa koji će se odvijati na Arhitektonskom fakultetu u okviru ovosemestralne saradnje između Arhitektonskog fakulteta i Univerziteta za primenjena istraživanja u Roterdamu – Fakulteta za izgrađenu sredinu u okviru šireg tematskog programa “100 rezilijentnih gradova” (koordinator saradnje: dr Nataša Janković, naučni saradnik).