Rezultati konkursa: Rekonstrukcija i uređenje enterijera zgrade Poslovnog centra Hemofarma u Beogradu

Prva nagrada – autorski tim: Zoran Dmitrović, Marija Bjelić, Nenad Blagojević, Katarina Potparević, Marija Radojlović i Zoran Damjanović

Pobednik arhitektonskog konkursa za idejno rešenje rekonstrukcije i uređenje enterijera zgrade Poslovnog centra Hemofarm u Beogradu je autorski tim koji čine arhitekti Zoran Dmitrović, Marija Bjelić, Nenad Blagojević, Katarina Potparević, Marija Radojlović i Zoran Damjanović. Ovaj kreativni tim je kao prvoplasirani osvojio nagradu od 420.000 dinara. Članovi žirija: dr Ronald Seeliger generalni direktor Hemofarma, docent dr Milena Kordić i profesor Zoran Lazović, pregledali su ukupno 15 radova pristiglih na konkurs koji je bio otvoren do 30. juna 2016. godine.

Osnovna ideja konkursa bila je da se kroz profesionalno nadmetanje učesnici podstaknu na kreativnost i originalnost, a da kompanija dobije najsavremenija rešenja, koja zadovoljavaju najviše funkcionalne i estetske kriterijume.

Izložba konkursnih radova biće organizovana u septembru, a tačan datum i mesto izlaganja radova biće naknadno objavljeni.

Prema rečima člana žirija prof. Zorana Lazovića, prvu nagradu zasluženo je poneo rad pod šifrom 71794W. U sve tri teme bili su ubedljivo najbolji.

– Posebno bih naglasio prostudiranu i odličnu organizaciju prostora. Takodje, je izvrstan predlog rekonstrukcije spratova ali, veoma uspešna i kreativna transformacija enterijera u svetle, komforne i estetske radne ambijente. Pobednički tim je izvrsno projektovao i novu fasadu, prema ulici Prote Mateje, vodeći računa o savremenom dizajnu i brendu Hemofarma uz imperativ energetskih ušteda kroz primenu ekoloških komponenti gradnje.

Prva nagrada

Prva nagrada od 420.000 RSD pripala je radu autorskog tima pod šifrom 71794W:
Zoran Dmitrović, M.arh, Marija Bjelić, M.arh, Nenad Blagojević, M.arh, Katarina Potparević, M.arh, Marija Radojlović, M.arh. i Zoran Damjanović (vizuelizacija)

PRVA NAGRADA – ilustracije

2016_Hemofarm-Beograd_I-nagrada_02

2016_Hemofarm-Beograd_I-nagrada_03

Druga nagrada

Druga nagrada od 240.000 RSD. pripala je radu autorskog tima pod šifrom 31313A:
Milena Grbić, PhD.arh, Dunja Ždinjak, M.arh, Nevena Balalić, M.arh, Miljan Toma, M.arh, Dušan Ogrizović, M.arh.

DRUGA NAGRADA – ilustracije

2016_Hemofarm-Beograd_II-nagrada_01

2016_Hemofarm-Beograd_II-nagrada_02

Treća nagrada

Treća nagrada od 120.000 RSD pripala je radu autora pod šifrom 74328H:
Nenad Popović, dipl.inž.arh. sa saradnicima: Zoran Gojković, dipl.inž.arh, Senka Gojković, dipl.inž.arh, Filip Biočanin, dipl.inž.arh, Marija Stanković, dipl.inž.arh, Marko Đukić, dipl.inž.arh, Nikola Ilić, dipl.inž.arh, Filip Susić, student, Sanjin Subić, student, Adrijana Batalo, student

TREĆA NAGRADA – ilustracije

2016_Hemofarm-Beograd_III-nagrada_01

2016_Hemofarm-Beograd_III-nagrada_02

Povezan tekst:
Konkurs: Rekonstrukcija i uređenje enterijera zgrade Poslovnog centra Hemofarma u Beogradu

Jedan otkup od 60.000 din. pripao je radu autorskog tima pod šifrom 06097A:
Jasna Drakulović, dipl.inž.arh, Katarina Živković, dipl.inž.arh, Biljana Angelovski, dipl.inž.arh, Biljana Jeremić, dipl.inž.arh, Vladimir Stevanović, dipl.inž.arh, saradnik: Branko Lompar, dipl.inž.maš.