Резултати конкурса: Реконструкција и уређење ентеријера зграде Пословног центра Хемофарма у Београду

Прва награда – ауторски тим: Зоран Дмитровић, Марија Бјелић, Ненад Благојевић, Катарина Потпаревић, Марија Радојловић и Зоран Дамјановић

Победник архитектонског конкурса за идејно решење реконструкције и уређење ентеријера зграде Пословног центра Хемофарм у Београду је ауторски тим који чине архитекти Зоран Дмитровић, Марија Бјелић, Ненад Благојевић, Катарина Потпаревић, Марија Радојловић и Зоран Дамјановић. Овај креативни тим је као првопласирани освојио награду од 420.000 динара. Чланови жирија: др Роналд Сеелигер генерални директор Хемофарма, доцент др Милена Кордић и професор Зоран Лазовић, прегледали су укупно 15 радова пристиглих на конкурс који је био отворен до 30. јуна 2016. године.

Основна идеја конкурса била је да се кроз професионално надметање учесници подстакну на креативност и оригиналност, а да компанија добије најсавременија решења, која задовољавају највише функционалне и естетске критеријуме.

Изложба конкурсних радова биће организована у септембру, а тачан датум и место излагања радова биће накнадно објављени.

Према речима члана жирија проф. Зорана Лазовића, прву награду заслужено је понео рад под шифром 71794W. У све три теме били су убедљиво најбољи.

– Посебно бих нагласио простудирану и одличну организацију простора. Такодје, је изврстан предлог реконструкције спратова али, веома успешна и креативна трансформација ентеријера у светле, комфорне и естетске радне амбијенте. Победнички тим је изврсно пројектовао и нову фасаду, према улици Проте Матеје, водећи рачуна о савременом дизајну и бренду Хемофарма уз императив енергетских уштеда кроз примену еколошких компоненти градње.

Прва награда

Прва награда од 420.000 РСД припала је раду ауторског тима под шифром 71794W:
Зоран Дмитровић, М.арх, Марија Бјелић, М.арх, Ненад Благојевић, М.арх, Катарина Потпаревић, М.арх, Марија Радојловић, М.арх. и Зоран Дамјановић (визуелизација)

ПРВА НАГРАДА – илустрације

2016_Hemofarm-Beograd_I-nagrada_02

2016_Hemofarm-Beograd_I-nagrada_03

Друга награда

Друга награда од 240.000 РСД. припала је раду ауторског тима под шифром 31313А:
Милена Грбић, PhD.арх, Дуња Ждињак, М.арх, Невена Балалић, М.арх, Миљан Тома, М.арх, Душан Огризовић, М.арх.

ДРУГА НАГРАДА – илустрације

2016_Hemofarm-Beograd_II-nagrada_01

2016_Hemofarm-Beograd_II-nagrada_02

Трећа награда

Трећа награда од 120.000 РСД припала је раду аутора под шифром 74328Х:
Ненад Поповић, дипл.инж.арх. са сарадницима: Зоран Гојковић, дипл.инж.арх, Сенка Гојковић, дипл.инж.арх, Филип Биочанин, дипл.инж.арх, Марија Станковић, дипл.инж.арх, Марко Ђукић, дипл.инж.арх, Никола Илић, дипл.инж.арх, Филип Сусић, студент, Сањин Субић, студент, Адријана Батало, студент

ТРЕЋА НАГРАДА – илустрације

2016_Hemofarm-Beograd_III-nagrada_01

2016_Hemofarm-Beograd_III-nagrada_02

Повезан текст:
Конкурс: Реконструкција и уређење ентеријера зграде Пословног центра Хемофарма у Београду

Један откуп од 60.000 дин. припао је раду ауторског тима под шифром 06097А:
Јасна Дракуловић, дипл.инж.арх, Катарина Живковић, дипл.инж.арх, Биљана Ангеловски, дипл.инж.арх, Биљана Јеремић, дипл.инж.арх, Владимир Стевановић, дипл.инж.арх, сарадник: Бранко Ломпар, дипл.инж.маш.