2015_DITUR

DITUR je Društvo inženjera i tehničara za upravljanje rizicima Srbije u sastavu CFPA Konfederacije asocijacija zaštite od požara Evrope i sveta.
U poslednjih petnaest godina DITUR je organizovao četiri međunarodna savetovanja u Beogradu (svake druge godine) sa velikim brojem posetilaca i predavača iz inostranstva i Srbije. Ove godine se održava peto međunarodno savetovanje od 20. do 21. oktobra 2015. godine u Sava Centru – Beograd.

Savetovanja DITUR-a, sa velikim brojem posetilaca (oko 300) i gostiju iz inostranstva (10), baziraju se na rešavanju najnovijih dostignuća iz oblasti preventive požara, vatrogasne taktike u funkciji opreme i delovanja osiguravača Srbije na kontrolu i razvoj misli o tehničkom upravljanju rizicima požara. Predavanja na DITUR-ovom savetovanju mogu da posluže stvaranju i kontroli standarda Srbije u odnosu na Evropsku zajednicu. Takođe mogu da ukažu na tekuće probleme specijalnih zahteva iz oblasti zaštite od požara i upravljanja rizicima.

Osnovne teme savetovanja DITUR 2015 su:

• Ocene kvaliteta projekta inženjera zaštite od požara
  • Trendovi u arhitekturi; Javni i industrijski objekti
  • Ocena finansijske efikasnosti projekta inženjera zaštite od požara
  • Eksploatacioni troškovi tokom životnog ciklusa opreme za zaštitu od požara
  • Zdravlje i zaštita na radu
  • Kako definisati ciljeve inženjera zaštite od požara?
  • Odnos nivoa zaštite od požara i cene koštanja
  • Preventiva zaštite od požara
  • Vatrogasna taktika u funkciji raspoložive opreme
  • Tehnička upravljanje rizicima u osiguranju