Na Univerzitetu u Beogradu, Arhitektonskom fakultetu 25. i 27.09.2023. održan je sastanak učesnika na međunarodnom projektu COST CA18204 Dynamics of placemaking and digitization in Europe’s cities (DOPMADE). Sastanak pod nazivom HISTORY OF SENSING THE PLACE AND PLACEMAKING otvorila je prof.dr Ana Nikezić, prodekan za nauku, a u organizaciji prof. dr Aleksandre Đukić, asis. dr Jelene Marić, asis. dr Branislava Antonića. Sastanku je prisustvovalo više od 20 učesnika iz cele Evrope, koji su, kao sastavni deo ovog sastanka obišli i Golubac.
Osnovna tema projekta jeste analiza različitih aktivnosti u okviru koncepta (digitalnog) placemaking-a, kao što su javna umetnost i performans, urbani dizajn otvorenih javnih prostora i participacija, odnosno uključenost građana u proces urbanog planiranja i projektovanja.