PowerPoint Presentation

U sali 200 će 5. jula u 18 časova biti otvorena izložba radova autora Sokola Sokolovića koji su nastajali u rasponu od više decenija i koji pokrivaju polja grafičkog, industrijskog i arhitektonskog dizajna, kao i deo slikarskog opusa ovog svojevrsnog stvaraoca.

Sokol Sokolović, arhitekta, industrijski i grafički dizajner i umetnik, rođen je u Leskovcu 1951. godine.

Iz svoje obimne biografije, autor, kao najznačajnije reference, izdvaja:

„Završio je Arhitektonski fakultet u Beogradu kao student generacije 1974. godine. Na Fakultetu primenjenih umetnosti i dizajna 1976. godine je odbranio magistarski rad iz oblasti dizajna, a zatim je odbranio doktorat na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu 1984. godine i time postao prvi doktor dizajna u Jugoslaviji.

Sokol Sokolović je član više Akademija nauka, bio je redovni profesor Šumarskog fakulteta u Beogradu, profesor u Školi za industrijsko oblikovanje u Beogradu, u Višoj školi likovnih i primenjenih umetnosti u Beogradu. Radio je na Fakultetu za hotelijerski menadžment Univerziteta „Singidunum“, na Fakultetu za kulturu i medije Univerziteta „Megatrend“ u Beotradu i na Univerzitetu „Union Nikola Tesla“ u Beogradu, kao i na fakultetima u Banja Luci i Sarajevu. Trenutno radi na Fakultetu za klasično slikarstvo MB Univerziteta.

Autor je velikog broja radova iz oblasti grafičkog arhitektonskog i industrijskog dizajna. Bio je „stvaralac Jugoslavije“ 1998. godine. Autor je i više udžbenika iz oblasti dizajna. Dobitnik je velikog broja nagrada iz oblasti dizajna.“

Izložba radova Sokola Sokolovića biće otvorena do 10.07.2023. godine.