COHESION 2023 Međunarodna konferencija o KOHEZIJI u arhitekturi i arhitektonskom obrazovanju

COHESION23_Image

Temišvar u susednoj Rumuniji je ovogodišnja Evropska prestonica kulture. U skladu sa datim statusom, u Temišvaru se tokom cele godine organizuju brojna kulturna dešavanja, susreti i predavanja. 1-5. novembra 2023. godine u ovom gradu će biti i Festival rumunskih škola arhitekture – FAST, kada će se desiti brojni tematski susreti, predavanja, radionice, izložbe i tribine, uključujući i međunarodnu konferenciju. Ovogodišnja konferencija ima za temu KOHEZIJU u obrazovanju u oblasti arhitekture i urbanizma. Težnja je da konferencija bude što više interaktivna, tako što će se organizovati kroz stručno vođene razgovore o različitim temama u okviru izložbe plakata. Kolege-domaćini iz naučnog i programskog odbora sa Fakulteta za arhitekturu i urbanizam Tehničkog univerziteta iz Temišvara ovim pozivaju sve zainteresovane kolege iz regije da uzmu učešće u radu konferencije i FAST festivala.

UČEŠĆE SA NAUČNIM RADOM

u središtu pažnje konferencije je formalno i neformalno obrazovanje na arhitektonskim fakultetima, njegovi sadašnji trendovi i odgovori na savremene izazove. Prvi korak je podnošenje sažetka rada do 500 reči, najkasnije do 17. jula 2023. godine. Na osnovu prihvaćenog sažetka se kasnije predaje naučni rad, a umesto uobičajene digitalne prezentacije se na kraju podnosi plakat u digitalnom formatu.

Stručni okvir konferencije obuhvata teme obrazovanja u oblasti:

_ arhitektonskog projektovanja i prakse;

_ istorije arhitekture i urbanizma;

_ zaštite arhitektonske i urbane baštine;

_ urbanističkog planiranja i projektovanja;

_ pejzažne arhitekture i planiranja predela;

_ dizajna enterijera; i

_ srodnih disciplina koje dotiču širu oblast arhitekture i urbanizma.

Više podataka o konferenciji >>> www.cohesion.ro