Dogvil_slobodno_dodjite

Pozivamo vas na otvaranje izložbe: “Dogvil: Idealni grad” u petak, 16.01.2015. u 22.30, u Mikser Hausu, Karađorđeva 46, Beograd, gde će se tom prilikom održati koncert grupe Vrooom i glumaca predstave Dogvil.

Glavnu postavku izložbe čine radovi studenata koji su odgovorili na zadatak “Budućnost grada – Budućnost Dogvila: kreiranje koncepta scene” na predmetu: MASA-11040 Izborni predmet 1 – URBANIZAM: Budućnost grada , Arhitektonskog fakulteta u Beogradu (mentori: prof. dr Miodrag Ralević, asis. dr Tatjana Mrđenović, sar. Milena Ivanović, MArh).

Prateći program izložbe čini projekcija svih radova koji su pristigli na konkurs “Dogvil interakcija“. Izložba predstavlja rezultat saradnje između Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, Mikser Haus-a i Dogvil-a.

Dogvil_u_predstavi

Studenti su … u okviru predmeta razmatrali tematske oblasti budućnosti gradova od društvenih, ekonomskih, tehnoloških, ekoloških, antropoloških, estetskih, itd. iz čijih perspektiva su kreirali koncept i razradu scene za predstavu Dogvil, odgovarajući ujedno i na teme zadate u okviru Dogvil interakcije sa ciljem osmišljavanja Budućnosti Dogvila kao lokalne (urbane) zajednice. U tom kontekstu razvojnost socijalnog kapitala se ističe u kreiranju novih likova, građana, budućeg Dogvila i osmišljavanju koncepcije urbanog dizajna javnog prostora – scene oko Mikser Hausa kao dijaloške arene za komunikativnu akciju i razvoj građanskog društva.

Studenti učesnici na izložbi su: Lidija Ivković, Danilo Ciganović, Stefan Bandur , Jovana Prodanović, Tijana Radojičić, Ana Marija Gašpar, Milena Stanojević, Marija Milošević, Ilija Bekčić, Marija Antonijević, Filip Mamula, Sara Španović, Milica Novaković, Nikola Marković, Stefan Karajović, Marko Dragicević, Marija Vukomanović, Valentina Gajić, Tamara Vuković, Jelena Skerović, Nikić Danilo, Jevtić Slobodan, Jovana Jelisavac, Tamara Radić, Stevan Lazić, Jelena Gruevski, Sara Jeveričić, Stevan Jevtović, Nataša Petrović, Milena Ašanin, Milena Radulović.

Izložba će biti otvorena do 24. januara 2015. godine.

Grupa Vrooom će zajedno sa Branislavom Trifunovićem, Milicom Majstorović i Tamarom Aleksić izvesti na koncertu kompletan muzički segment predstave Dogvil.

Dođite, ulaz je besplatan!

Vreme i mesto

Otvaranje izložbe: “Dogvil: Idealni grad”
/petak, 16.01.2015. u 22.30 časova/
/Mikser Haus, Karađorđeva 46, Beograd/