Dogvil_slobodno_dodjite

Позивамо вас на отварање изложбе: “Догвил: Идеални град” у петак, 16.01.2015. у 22.30, у Миксер Хаусу, Карађорђева 46, Београд, где ће се том приликом одржати концерт групе Врооом и глумаца представе Догвил.

Главну поставку изложбе чине радови студената који су одговорили на задатак “Будућност града – Будућност Догвила: креирање концепта сцене” на предмету: МАСА-11040 Изборни предмет 1 – УРБАНИЗАМ: Будућност града , Архитектонског факултета у Београду (ментори: проф. др Миодраг Ралевић, асис. др Татјана Мрђеновић, сар. Милена Ивановић, МАрх).

Пратећи програм изложбе чини пројекција свих радова који су пристигли на конкурс “Догвил интеракција“. Изложба представља резултат сарадње између Архитектонског факултета у Београду, Миксер Хаус-а и Догвил-а.

Dogvil_u_predstavi

Студенти су … у оквиру предмета разматрали тематске области будућности градова од друштвених, економских, технолошких, еколошких, антрополошких, естетских, итд. из чијих перспектива су креирали концепт и разраду сцене за представу Догвил, одговарајући уједно и на теме задате у оквиру Догвил интеракције са циљем осмишљавања Будућности Догвила као локалне (урбане) заједнице. У том контексту развојност социјалног капитала се истиче у креирању нових ликова, грађана, будућег Догвила и осмишљавању концепције урбаног дизајна јавног простора – сцене око Миксер Хауса као дијалошке арене за комуникативну акцију и развој грађанског друштва.

Студенти учесници на изложби су: Лидија Ивковић, Данило Цигановић, Стефан Бандур , Јована Продановић, Тијана Радојичић, Ана Марија Гашпар, Милена Станојевић, Марија Милошевић, Илија Бекчић, Марија Антонијевић, Филип Мамула, Сара Шпановић, Милица Новаковић, Никола Марковић, Стефан Карајовић, Марко Драгицевић, Марија Вукомановић, Валентина Гајић, Тамара Вуковић, Јелена Скеровић, Никић Данило, Јевтић Слободан, Јована Јелисавац, Тамара Радић, Стеван Лазић, Јелена Груевски, Сара Јеверичић, Стеван Јевтовић, Наташа Петровић, Милена Ашанин, Милена Радуловић.

Изложба ће бити отворена до 24. јануара 2015. године.

Група Врооом ће заједно са Браниславом Трифуновићем, Милицом Мајсторовић и Тамаром Алексић извести на концерту комплетан музички сегмент представе Догвил.

Дођите, улаз је бесплатан!

Време и место

Отварање изложбе: “Догвил: Идеални град”
/петак, 16.01.2015. у 22.30 часова/
/Миксер Хаус, Карађорђева 46, Београд/