Radionica W.A.Ve 2018 – saradnja Universita IUAV di Venezia i Arhitektonskog fakulteta

2018_WAVe_poster

NAPOMENA:
Studentima I godine MASA učešće u radionici može biti priznato umesto obavezne radionice uz Studio M02.
Svi studenti učesnici radionice stiču pravo na dodatne kredite za vannastavne aktivnosti.
Prezentacija: Uvod u radionicu W.A.Ve 2018 – dr Enriko Angilari (dr Enrico Anguillari)

2018_WAVe_logo

Prijava učešća od 11.04. do 20.05.2018.

Arhitektonski fakultet u Beogradu u saradnji sa Univerzitetom IUAV (Istituto Universitario di Architettura di Venezia) organizuje radionicu extra W.A.Ve koja će se održati od 25. juna do 13. jula 2018. godine na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu i na IUAV u Veneciji. Tematski okvir ovogodišnje WAVe radionice nazvan je Italian Beauty – The Scandalous Revolutionary Force of the Past dok je niz radionica extra W.A.Ve koje se ove godine po prvi put organizuju na nekoliko lokacija širom sveta koncipiran kao lokalna problematizacija „krovne“ teme.

Uvodna prezentacija W.A.Ve radionice na Arhitektonskom fakultetu održaće se u četvrtak, 26. aprila 2018. godine (vreme i mesto će biti naknadno objavljeni).

2016_WAVe_Fernanda-De-Maio

Iz selekcije 5 najboljih radova radionice W.A.Ve 2016: Burden of dreams – Fernanda De Maio, Università Iuav di Venezia | Foto © Umberto Ferro

2016_WAVe_Aldo-Aymonino

Iz selekcije 5 najboljih radova radionice W.A.Ve 2016: Marghera_Playground tecnologico – Aldo Aymonino, Università Iuav di Venezia | Foto © Umberto Ferro

Radionicu će voditi dva gostujuća tutora sa IUAV-a sa bogatim iskustvom sa prethodnih W.A.Ve radionica i doc. dr Nataša Ćuković Ignjatović, a našim studentima će se priključiti i nekoliko kolega iz Venecije. Tokom trajanja radionice biće obezbeđen i live-streaming predavanja i pratećih manifestacija na IUAV-u.

Za završnu prezentaciju radova u Veneciji IUAV je obezbedio prostor i štampanje plakata tako da će učesnici radionice biti u mogućnosti da 13. jula 2018. godine i sami predstave rezultate svog rada kao i da razmene iskustva sa oko 1500 učesnika okupljenih u 26 studija.

U petak, 13. jula 2018. godine diplomiraju studenti svih univerziteta u Veneciji, dok se 14-15.07.2018. godine održava tradicionalna manifestacija Festa del Redentore, pa je boravak u Veneciji u ovom periodu jedinstven doživljaj kao i prilika za posetu Bijenalu arhitekture.

Vreme i mesto održavanja radionice

25.6-11.7.2018 godine: Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet
12-13-07.2018 godine: IUAV, Venecija

Prijavljivanje

Prijava učešća od 11.04. do 20.05.2018.

Prijavu (1-4 strane formata A4 sa osnovnim podacima o studentu, fotografijom i ilustracijom reprezentativnih radova) u PDF formatu slati na e-mail adresu natasa@arh.bg.ac.rs

U prijavi obavezno navesti znanje stranih jezika, naročito engleskog i italijanskog.

Učešće u radionici je besplatno za studente svih studijskih programa AF; troškovi puta i boravka u Veneciji nisu uključeni. Za učesnike radionice obezbeđen je smeštaj po povlašćenoj ceni.

IAUV_Campus_atrium

Kampus univerziteta IAUV | Foto © IAUV