Gostujuće predavanje na predmetu Arhitekture teritorije – Threshold Landscape, Ducio Fantoni

Guest Lecture, Architecture of Territory, Duccio Fantoni

Pozivamo vas da prisustvujete gostujućem predavanju pod naslovom Threshold Landscape, koje će se održati u okviru predmeta Arhitektura teritorije u sredu 01.11.2023. sa početkom u 14 časova u sali 235 Univerziteta u Beogradu, Arhitektonskog fakulteta. Gostujući predavač je italijanski arhitekta i istraživač Ducio Fantoni (NOIApractice) sa Politehnika u Milanu (Politecnico di Milano).
Kratka biografija predavača

Ducio Fantoni (1994) je italijanski arhitekta i istraživač. Diplomirao je na Univerzitetu u Ferari 2018. godine, a 2020. godine je osnovao arhitektonski biro NOIApractice, sa sedištem u Italiji i Gruziji. 2021. godine osvojio je NIB nagradu za najbolju arhitektonsku praksu do 35 godina u Italiji. Od 2022. godine doktorand je na AUID (Architectural, Urban and Interior Design) PhD programu Politehnika u Milanu, gde se bavi istraživanjem pod nazivom Unscripted Architecture. The Italian Yards of Tbilisi, fokusirajući se na odnos između arhitekture i moći, kao i ulogu neplaniranog u procesu projektovanja.