2024 Application guide one pager Serbia

Pozivamo diplomce Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta da se prijave na konkurs za stažiranje u Nemačkoj i na taj način obezbede odličan start svojih profesionalnih karijera.

Program stipendija nemačke privrede Zoran Đinđić (www.stipendienprogramm.org) omogućava studentima i kandidatima koji su nedavno diplomirali da steknu prvo radno iskustvo u vodećim nemačkim kompanijama u Nemačkoj.

Tokom proteklih 20 godina, obezbeđena je stručna praksa za preko 1 000 studenata i mladih diplomaca. Mnogi od njih danas rade u svojim matičnim zemljama gde doprinose daljem razvoju našeg regiona. Iz Srbije, 390 stipendista je učestvovalo u Programu stipendija nemačke privrede Zoran Đinđić. Danas, većina njih živi i radi u Srbiji. Po povratku, stipendisti postaju deo regionalne alumni mreže našeg Programa stipendija gde imaju mogućnost dodatnog usavršavanja u skladu sa potrebama lokalnog tržišta rada.