Daad

U okviru nemačke nedelje DAAD će organizovati Nemački informativni dan na Filozofskom fakultetu u Beogradu, na kome će se fokusirati na informisanje o studiranju i istraživanju u Nemačkoj, DAAD programima finansiranja projekata (bilateralna saradnja sa našim univerzitetima), kao i na programe DAAD-a za individualne stipendije (master, doktorati, istraživanje, kursevi nemačkog jezika) i drugih institucija iz Nemačke.

Program je podeljen na dve programske celine – prepodnevni program je namenjen samo za Vas, predstavnike univerziteta u Srbiji, u kom očekujemo aktivno učešće i razmenu sa predstavnicima univerziteta i popodnevni program koji će biti predstavljen široj javnosti. U popodnevnom delu će osim DAAD-a, nastupiti i druge nemačke organizacije koje dodeljuju stipendije za studente i diplomce iz Srbije. Poslednji put Nemački info dan organizovan je 2019. godine u Centru za promociju nauke te je ovo prvi put posle pandemije da se događaj održava. Nakon pandemije i finansijske krize koju je prethodne godine DAAD doživeo zbog napada Rusije na Ukrajinu, želimo da ponovo signalizujemo naše aktivno učešće u finansiranju projekata i studenata i istraživača iz Srbije. Radni jezik oba programska dela će biti srpski.

AGENDA