Učešće studenata na međunarodnoj izložbi u Podgorici povodom svetskog dana urbanizma

izlozbaPodgorica

Studenti sa Arhitektonskog fakulteta u Beogradu učestvovali su na međunarodnoj izložbi iz oblasti urbanističkog planiranja i projektovanja u Podgorici, povodom svetskog dana urbanizma, 8. novembra. Izložbu je organizovao Arhitektonski fakultet Univerziteta Crne Gore, uz partnerstvo UNDP-a. Na izložbi su prikazana četiri rada studenata 4. godine integrisanih akademskih studija arhitekture, sa studija 06 urbanizam. Dati studiji su bili pod rukovodstvom prof. dr Eve Vaništa Lazarević i v.prof. dr Aleksandre Đukić, sa saradnicima as. Jelenom Marić i as. dr Branislavom Antonićem. Obuhvaćene generacije studenata su pohađale 06U studio 2017/18. i 2018/19. godine. Pored studenata iz Beograda i sa Univereziteta Crne Gore, na izložbi su prikazani i radovi studenata iz Ljubljane, Poznanja, Vilnjusa, Stokholma i Zagreba. Izložbu je otvorio rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr. Danilo Nikolić, dok je uvodnu reč dao prof. dr Svetislav Popović, dekan Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Svetski dan urbanizma