U RAZGOVORU S OCEM (Talking to My Father)
Sé Mery Doyle, Irska, 2015, 90′

Projekcija:
Kinoteka, Kosovska 11 / 16.03.2018. u 17.00h

Q&A: Simon Walker

Savremena arhitektura u Irskoj dostiže svoj vrhunac ranih 1960- ih a jedna od najistaknutijih figura bio je Robin Voker (Robin Walker). Četvrt veka nakon Robinove prerane smrti, njegov sin, Sajmon, takođe arhitekta osvrće se na očevu zaostavštinu.

„Talking to My Father” prati dva glasa koji pripadaju različitim epohama, a oba se bave time kako Irci doživljavaju arhitekuru koja okružuje njihove živote. Režiser Sé Mery Doyle, dozvoljava građevinama da govore za sebe i vodi nas na putovanje sa Sajmonom u njegovoj potrazi za očevom arhitekturom kao i za odgovorom zašto je Robin odustao od arhitekture na vrhuncu karijere i počeo da se udaljava od svoje dece.

„Talking to My Father” je osvojio prvu nagradu za dokumentarni film o arhitekturi za 2017. godinu, koju dodeljuje Društvo istoričara arhitekture (Society of Architectural Historians), vodeća međunarodna organizacija koju čine kritičari, pisci, istoričari, predavači arhitekture, sa sedištem u Čikagu.

Simon Walker će lično predstaviti film na Belgrade Irish Fest-u i odgovarati na pitanja posle projekcije.

Loopline Film: TALKING TO MY FATHER

Režija: Sé Mery Doyle