2016_Triennale-Lisbon_TheFormofForm_Logo

Lisabonsko arhitektonsko trijenale je objavilo konkurs za Millennium bcp Debitantsku nagradu Lisabonskog arhitektonskog trijenala, u okviru svog četvrtog izdanja – Forma forme (The Form of Form). Namenjena arhitektama u usponu na međunarodnoj sceni, Debitantska nagrada predstavlja podstrek za prepoznavanje mladih profesionalaca i nedavno uspostavljenih praksi. Ona nagrađuje izuzetan rad, kritične ideje i novčanom nagradom podstiče njihove karijere.

Do 31. maja 2016. godine, svaki arhitekta ili biro sa prosečnom starošću zaposlenih manjom od 35 godina može se prijaviti na konkurs. Pobedniku će biti dodeljena nagrada od 5 000 €. Takođe, uži izbor od 10 arhitekata ili biroa će dobiti otkup.

Kao dodatak prijavama, kandidati mogu biti i nominovani od strane panela predlagača. Svaki kandidat, bilo da je nominovan ili se prijavio, moraće da dostavi iste materijale za evaluaciju.

2013_Triennale-Lisbon_01

Izložba The Real and Other Fictions, Carpe Diem Arte e Pesquisa, Lisabonsko arhitektonsko trijenale, 2013. | Foto © Catarina Botelho

Žiri Debitantske nagrade odabraće pobednika konkursa:
Tim Abrahams (UK), arhitektonski kritičar i urednik izdavačke kuće Machine Books
Fernanda Bárbara (BR), arhitekta
Margarita Jover (FR), arhitekta i istraživač
Tetsuo Kondo (JP), arhitekta
Luís Santiago Baptista (PT), arhitekta i arhitektonski kritičar
André Tavares (PT), arhitektonski kritičar i kustos
Mimi Zeiger (US), arhitektonski kritičar, urednik, kustos i ko-predsednik organizacije LA Forum for Architecture and Urban Design

Pobednik će biti proglašen tokom nedelje otvaranja (05-09. oktobar 2016) i biće pozvan da održi predavanje tokom završnice Trijenala arhitekture u Lisabonu.

Rok za prijavu ili nominaciju radova je 31. maj 2016. godine do 23.59h.

Raspis konkursa
Formular za prijavu

Sve informacije o konkursu možete pogledati na stranici: http://ymlp.com/z7swhW

Lansirana 2013. godine povodom trećeg izdanja Trijenala, prva Debitantska nagrada na konkursu je imala 180 učesnika iz celog sveta. Prva nagrada dodeljena je birou Spectacular arhitekte Himenez Laja (Jimenez Lai) iz Čikaga.

2013_Triennale-Lisbon_02

2013_Triennale-Lisbon_03

Izložba The Real and Other Fictions, Carpe Diem Arte e Pesquisa, Lisabonsko arhitektonsko trijenale, 2013. | Foto © Delfino Legnani

2016_Triennale-Lisbon_TheFormofForm_main