OBAVEŠTENJE ZA STUDENTE I GODINE MAS 2018/19

Lista izbornih projekata:

201718_MUAD-11061-01-02-STUDIO-M01-PROJEKAT-01_o

Crtež: Igor Rajković

STUDIO M01 AD – PROJEKAT:
KADAR RADA

Nastavnik:
arh. Igor Rajković, docent

Osnovni cilj nastave je da studente upozna sa gradivnim elementima unutrašnje arhitekture i metodologijom arhitektonskog projektovanja unutrašnjeg prostora. Fokus studija je na multidisciplinarnosti, odnosno osvajanju širokog spektra znanja od konceptualnih do profesionalno specifičnih.

RADNI PROSTOR: KADAR RADA PRILOG KURIKULUMU

201819_MUAD-11061-02-STUDIO-M01-PROJEKAT-02_o

Katsutoshi Sasaki + Associates – T Noie, Toyota, Japan, 2018. | Foto © Katsutoshi Sasaki + Associates

MUAD-11061: STUDIO M01 AD – PROJEKAT:
KADAR KONTEKSTA

Nastavnik:
dr Ivana Rakonjac, docent

U savremenom trenutku radnim prostorom se može karakterisati svaki prostor koji pruža mogućnost obavljanje poslovnih zadataka. U skladu sa načinom života korisnika, kao i specifičnostima različitih kreativnih disciplina teži se ostvarivanju radnog prostora koji odgovara kontekstu u kojem nastaje. Mapiranjem konteksta (prostornog, društvenog, istorijskog, ekonomskog, vremenskog…) pronalazi se adekvatni okvir u kojem se reaguje. Fokus je na formiranju autentičnog radnog prostora koji kroz transponovanje i oblikovanje elemenata okruženja pruža rešenje prostora u skladu sa tendencijama i transformacijama načina života u savremenom dobu.

KURIKULUM: KADAR KONTEKSTA PRILOG KURIKULUMU

© [2013 - 2018] Univerzitet u Beogradu - Arhitektonski Fakultet | University of Belgrade - Faculty of Architecture