KONKURS ZA DODELU „NAGRADE VESELINA LUČIĆA“ ZA NAJBOLJE KNJIŽEVNO OSTVARENJE NASTAVNIKA I SARADNIKA NA UNIVERZITETU U BEOGRADU

Image (1)

Raspisuje se Konkurs za dodelu „Nagrade Veselina Lučića” za 2021. godinu, za najbolje književno ostvarenje nastavnika i saradnika na Univerzitetu u Beogradu, objavljeno u 2020. godini.

​Nagrada, u neto iznosu od 300.000,00 dinara, dodeliće se iz sredstava Zadužbine Veselina Lučića.

Kriterijumi koje književno delo mora da zadovolji:

– delo mora biti ostvarenje  jednog autora,
– delo mora biti objavljeno kao zasebna knjiga u najmanje 300 primeraka, sa CIP zapisom i ISNB brojem,
– delo treba da ima najmanje 3 tabaka, tj. 48 strana,

–    delo mora biti objavljeno prvi put u 2020. godini,

– u izbor mogu ući samo umetnička ostvarenja: roman, zbirka pripovedaka, zbirka pesama, drama, esej, putopis i memoari.

Uz prijavu je poželjno priložiti recenzije.

​Rok za podnošenje prijava je od 22. februara do21. aprila 2021. godine.

​Prijave se podnose na adresu: Univerzitet u Beogradu, Studentski trg 1, sa naznakom – „Konkurs za „Nagradu Veselina Lučića“ za najbolje književno ostvarenje nastavnika i saradnika na Univerzitetu u Beogradu“.

​Uz prijavu podneti 6 (šest) primeraka književnog ostvarenja, potvrdu o radnom odnosu na Univerzitetu u Beogradu i kratku biografiju.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se razmatrati.

​Izbor najboljeg književnog ostvarenja vrši žiriimenovan od strane Odbora Zadužbine, koji predlog odluke o dodeli nagrade dostavlja Odboru Zadužbine.

Na osnovu predloga žirija, Odbor Zadužbine donosi konačnu odluku o dodeli nagrade, kojuobjavljuje na internet stranici Univerziteta u Beogradu www.bg.ac.rs u delu „Stipendije i konkursi“.

Na odluku o dodeli nagrade kandidat ima pravo prigovora Odboru Zadužbine u roku od 8 dana od dana objavljivanja odluke.

Dodatne informacije zainteresovani kandidati mogu dobiti u Sektoru za investicije i upravljanje imovinom Univerziteta i univerzitetskih zadužbina i fondacija, na telefon: (011) 3207-426 i na e-mail: popovm1@rect.bg.ac.rs.