Image (2)

Austrijska akademija nauka i umetnosti u saradnji sa Geografskim fakultetom u Beogradu, Univerzitetom u Beču i Harokopio univerzitetom u Atini organizuje letnju školu Urban housing in Central and Southeastern Europe, koja će se održati tokom avgusta i septembra 2021. godine.

Letnja škola namenjena je studentima master i doktorskih studija geografije, istorije, arhitekture, antropologije i drugih sličnih disciplina. Program traje 11 dana, uključujući i dane rezervisane za prevoz, a odabrani studenti će imati prilike da provedu po tri dana u Beču, Beogradu i Atini. Tokom letnje škole, studenti će, vođeni eminentnim predavačima, imati priliku da diskutuju o savremenim problemima stanovanja u ovim evropskim prestonicama.

Dokumenta potrebna za prijavu: motivaciono pismo, CV i registracioni formular. Prijave je potrebno poslati do 31. januara 2021. godine.

Više detalja o letnjoj školi možete pronaći na linku: https://www.oeaw.ac.at/urban-housing2021

Zainteresovani studenti prijave šalju na: urbanhousing@oeaw.ac.at

Cena letnje škole iznosi 580 EUR.

Studenti iz centralne i jugoistočne Evrope mogu da konkurišu za stipendiju u iznosu od 280 EUR.