Projekat: „Learning Economies. Modelling Community-Led Local Development for the Sustainable Economic Trajectories of the Negotin and Zlatibor Regions“

af

Na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu održani su 14 decembra 2018. godine završni sastanak, predavanje, izložba i radionica u okviru projekta „Learning Economies. Modelling Community-Led Local Development for the Sustainable Economic Trajectories of the Negotin and Zlatibor Regions“

Ciljevi završnog sastanka na projektu bili su: a) sumiranje ciljeva, procesa i rezultata projekta, b) diskusija o koracima ka završavanju studije izvodljivosti, c) diskutovanje tema i strukture za „Learning Economies“ monografiju, i d) definisanje koraka u budućoj saradnji. Pored toga, Luigi Russo, direktor „Mount Navegna and Mount Cervia Regional Nature Reserve“, održao je predavanje o italijanskoj dobroj praksi u oblasti lokalnog razvoja vođenog zajednicom.

U okviru završnog susreta ispitivane su i veze istraživanja i edukacije. Održana je izložba radova sa predmeta „Teorijske osnove održivog razvoja“ (MASA-23020-05, rukovodilac Ksenija Lalović) koja predstavlja testiranje participativne veb platforme za lokalni razvoj vođen zajednicom u Negotinu i regionu Istočne Srbije. Dodatno, dr Elena Battaglini je održala predavanje “Unfolding urban heritage conservation as CLLD” studentima programa Master arhitektura i Master Integralni urbanizam. Na kraju je tim projekta „Learning Economies“ učestvovao u radionici i kritici studentskih projekata na master studio projektu „Ekološki urbani dizajn“(MASA-U11011, rukovodilac Jelena Živković).

Učesnici na ovom događaju su bili predstavnici partnerskih institucija Italije i Srbije.

ITALY

• Dr Elena Battaglini, Fondazione Di Vittorio
  • Luigi Russo, Mount Navegna and Mount Cervia Regional Nature Reserve

SERBIA