Projekat: „Learning Economies. Modelling Community-Led Local Development for the Sustainable Economic Trajectories оf the Negotin аnd Zlatibor Regions“

af

На Архитектонском факултету Универзитета у Београду одржани су 14 децембра 2018. године завршни састанак, предавање, изложба и радионица у оквиру пројекта „Learning Economies. Modelling Community-Led Local Development for the Sustainable Economic Trajectories оf the Negotin аnd Zlatibor Regions“

Циљеви завршног састанка на пројекту били су: а) сумирање циљева, процеса и резултата пројекта, б) дискусија о корацима ка завршавању студије изводљивости, ц) дискутовање тема и структуре за „Learning Economies“ монографију, и д) дефинисање корака у будућој сарадњи. Поред тога, Luigi Russo, директор „Mount Navegna and Mount Cervia Regional Nature Reserve“, одржао је предавање о италијанској доброј пракси у области локалног развоја вођеног заједницом.

У оквиру завршног сусрета испитиване су и везе истраживања и едукације. Одржана је изложба радова са предмета „Теоријске основе одрживог развоја“ (MAСA-23020-05, руководилац Ксенија Лаловић) која представља тестирање партиципативне веб платформе за локални развој вођен заједницом у Неготину и региону Источне Србије. Додатно, др Elena Battaglini је одржала предавање “Unfolding urban heritage conservation as CLLD” студентима програма Мастер архитектура и Мастер Интегрални урбанизам. На крају је тим пројекта „Learning Economies“ учествовао у радионици и критици студентских пројеката на мастер студио пројекту „Еколошки урбани дизајн“(МАСА-У11011, руководилац Јелена Живковић).

Учесници на овом догађају су били представници партнерских институција Италије и Србије.

ITALY

• Dr Elena Battaglini, Fondazione Di Vittorio
  • Luigi Russo, Mount Navegna and Mount Cervia Regional Nature Reserve

SERBIA