Monbukagakusho2_opt

Ambasada Japana u Republici Srbiji obaveštava sve zainteresovane kandidate u Republici Srbiji i Crnoj Gori da od petka, 15. aprila 2016. godine počinje konkurs za MEXT (Ministarstvo obrazovanja, sporta, nauke i tehnologije Vlade Japana) stipendije za 2017. godinu za studente iz Republike Srbije i studente iz Crne Gore.

Postoje dve kategorije stipendija:

• za dodiplomce (u trajanju od 5 godina)
  • za studente istraživače, postdiplomce (u trajanju od dve godine)

Obe kategorije uključuju obavezan period učenja japanskog jezika!

Konkurs je otvoren do petka, 20. maja 2016. godine.

Neophodno je da svi zainteresovani kandidati dostave svoje prijave na adresu Japanske ambasade u Republici Srbiji, Trešnjinog cveta 13, Novi Beograd ili da ih pošalju na mejl adresu culture@s1.mofa.go.jp najkasnije do petka, 20. maja 2016. godine.

Za datum i mesto održavanja ispita kontaktirati Odeljenje za kulturu i informacije Japanske ambasade na tel. +381 11 30 12 800.

Detaljne informacije o stipendiji, sva potrebna uputstva i aplikacione formulare možete preuzeti na sajtu Japanske ambasade u Republici Srbiji: http://www.yu.emb-japan.go.jp/srpski_verzija/konkursi_2.html

MEXT_ES_iPS_cell