Monbukagakusho2_opt

Амбасада Јапана у Републици Србији обавештава све заинтересоване кандидате у Републици Србији и Црној Гори да од петка, 15. априла 2016. године почиње конкурс за МЕXТ (Министарство образовања, спорта, науке и технологије Владе Јапана) стипендије за 2017. годину за студенте из Републике Србије и студенте из Црне Горе.

Постоје две категорије стипендија:

• за додипломце (у трајању од 5 година)
  • за студенте истраживаче, постдипломце (у трајању од две године)

Обе категорије укључују обавезан период учења јапанског језика!

Конкурс је отворен до петка, 20. маја 2016. године.

Неопходно је да сви заинтересовани кандидати доставе своје пријаве на адресу Јапанске амбасаде у Републици Србији, Трешњиног цвета 13, Нови Београд или да их пошаљу на мејл адресу culture@s1.mofa.go.jp најкасније до петка, 20. маја 2016. године.

За датум и место одржавања испита контактирати Одељење за културу и информације Јапанске амбасаде на тел. +381 11 30 12 800.

Детаљне информације о стипендији, сва потребна упутства и апликационе формуларе можете преузети на сајту Јапанске амбасаде у Републици Србији: http://www.yu.emb-japan.go.jp/srpski_verzija/konkursi_2.html

MEXT_ES_iPS_cell