Ovde možete pogledati rezultate konkursa:
Resultados del Concurso Arquine No. 18 | Pabellón MEXTRÓPOLI

2016_Arquine_Mextropoli

Godišnji internacionalni arhitektonski konkurs časopisa o meksičkoj arhitekturi Arquine želi da istraži pitanja od značaja i važnosti za društvo, stvarajući dijalog između nacionalnih i internacionalnih arhitekata.

Povodom 18. izdanja ovog konkursa, Arquine je objavio konkurs za dizajn paviljona za MEXTRÓPOLI, godišnji festival međunarodne arhitekture i latino-američkih gradova.

Instalacija će biti postavljena u istorijskom centru Meksiko Sitija i biti javni prostor u kome će se diskutovati ključne gradske teme. Paviljon bi trebalo da bude dizajniran fleksibilno, jer će mu vremenom biti promenjena namena u informacioni centar za deo grada po potrebi.

Arquine transformiše duh svog godišnjeg konkursa u projekat koji se može izgraditi i reciklirati. Arhitektonski događaj sam po sebi, ovo izdanje konkursa ima za cilj da izgradi paviljon koji sam može generisati svoj diskurs.

Učesnici konkursa moraju osmisliti konstrukciju koja se pridržava uslova propisanih pravilima konkursa u pogledu troškova i karakteristika. MEXTROPOLI paviljon će postati putujući uređaj koji će svake godine služiti kao reper ovog festivala arhitekture i grada.

Konkurs je otvoren za arhitekte i studente arhitekture iz celog sveta. Dobrodošli su timovi, kolektivi i pojedinačni učesnici. Grupe mogu obuhvatiti i profesionalce i studente iz drugih disciplina, dokle god je predstavnik ili vođa tima arhitekta ili student arhitekture. Nikakva potvrda sa fakulteta nije potrebna za učešće. Nije dozvoljeno biti učesnik više od jednog tima.

Rok za registraciju učešća je 28. decembar 2015. godine. Rok se neće pomerati.

Nagrade

Prva nagrada:
• Izgradnja predloga za Paviljon MEXTROPOLI 2016
100.000,00 meksičkih pezosa (∼5.500€)
• Povratna karta iz bilo kog dela sveta do Meksiko Sitija da bi se posetio Festival arhitekture i grada MEXTROPOLI 2016 + VIP ulaznice za festival za sve članove tima
• Kolekcija od 10 knjiga u izdanju časopisa Arquine

Pobednički tim će nadgledati izgradnju projekta i časopisu Arquine dostaviti detaljne crteže projekta

Druga nagrada:
60.000,00 meksičkih pezosa (∼3.300€)

Treća nagrada:
30.000,00 meksičkih pezosa (∼1.650€)

Počasna priznanja:
Žiriju je dozvoljeno da dodeli počasna priznanja projektima za koje misle da to zaslužuju

Žiri

• Paco Pérez Valencia
• Frida Escobedo
• Michel Rojkind
• Fermín Espinosa

Rokovi

Objava konkursa: 07. septembar 2015.
Početak registracije učešća: 05. oktobar 2015.
Period za postavljanje pitanja: 16. oktobar – 02. novembar 2015.
Objava pitanja i odgovora: 09. novembar 2015.
Rok za registraciju učešća: 28. decembar 2015, do 23.59h
Rok za predaju radova: 04. januar 2016.
Odluka žirija: 08. januar 2016.
Objava rezultata konkurs: 11. januar 2016.
Početak realizacije projekta: 15. januar 2016.
Rok za predaju izvođačkog projekta: 05. februar 2016.
Početak izvođenja projekta: 08. februar 2016.
Završetak radova: 04. mart 2016.
Otvaranje paviljona: 05. mart 2016.
Premeštanje paviljona, izdavanje publikacije, putujuća izložba: 07. maj 2016.

Raspis konkursa na engleskom jeziku

Sve informacije o konkursu možete pronaći na zvaničnoj stranici konkursa:
Concurso Arquine No. 18 | Pabellón MEXTRÓPOLI 2016