Izložba studentskih radova Belo 155 u Galeriji-legatu Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića

Belo115_Plakat

Muzej savremene umetnosti i Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu Vas pozivaju na otvaranje izložbe studenata Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu pod nazivom Belo 115 u petak, 03. jula u 19.00 časova u Galeriji-legatu Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića (Rodoljuba Čolakovića 2). Izložba će biti otvorena do 05. jula 2015.

Na izložbi će biti predstavljeni radovi 31 studenta prve godine Master akademskih studija Unutrašnja arhitektura na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

U svojim radovima studenti se bave enterijerom Galerije-legata Milice Zorić i Rodoljuba Čolaković.

Belo115_03

Izložba predstavlja radove studenata prve godine Master akademskih studija Unutrašnja arhitektura, izrađene u okviru predmeta Studio M02 AD – Projekat u prolećnom semestru školske 2014/2015 godine, na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Sa studentima su radili prof. arh. Miodrag Mirković i ass. dr Milena Kordić sa saradnicima m.arh Dejan Todorović i m.arh Tijana Stevanović u Studiju 01 sa zadatkom Tri boje: belo i doc. arh. Igor Rajković sa saradnicom m.arh Ana Zorić u Studiju 02 sa zadatkom pod nazivom 115+18.

Autori izložbe Belo 115 su m.arh Dejan Todorović, docent arh. Igor Rajković i asistent dr Milena Kordić.

Belo115_02

Izloženi radovi su odgovor na zadatak postavljen pred studente u prolećnom semestru koji predstavlja naizgled laku projektantsku intervenciju: projekat enterijera galerijskog prostora.

Istraživanjem dijapazona promena postojeće fizičke strukture zadatog galerijskog prostora, otkrivaju se konceptualni i tehnički uslovi za minimalne prostorne intervencije kojima bi se postigao maksimalan kapacitet za prilagođavanje izložbenog prostora različitim vrstama događaja.

Ovaj projekat je realizovan u saradnji Arhitektonskog fakulteta i Muzeja savremene umetnosti. Tim stručnjaka iz MSU održao je uvodna predavanja o zgradi Galerije-legata i raznim aspektima arhitekture izložbenih prostora, a potom učestvovao u konsultacijama prilikom izrade studentskih radova.

Ovde možete pogledati on-line izložbu studentskih radova Belo 155: http://belo115.tumblr.com/

Belo115_01