Ktitor_01_o

Povodom 25 godina od osnivanja i sa željom da podstakne inovativne i kreativne ideje mladih talenata, od kojih će one najbolje naći put do realizacije kroz proizvodnju i plasman na tržištu, kompanija KTITOR d.o.o. raspisuje konkurs za dizajn nove linije kancelarijskog nameštaja – StartOFFice, namenjene mladom, modernom i uspešnom poslovnom čoveku.

Predmet konkursa je originalno idejno rešenje – dizajn radnog prostora sastavljenog iz radnog stola sa dodatkom i arhivske komode, do detalja koji će omogućiti izradu prototipa.
Dizajn elemenata trebalo bi da zadovolji potrebe današnjeg mladog, modernog poslovnog čoveka, kako u funkcionalnom, tako i u estetskom pogledu.

Konkurs je otvoren od 30. marta do 27. aprila 2015. godine do 16 časova.
Rezultati konkursa biće objavljeni na stranici www.ktitorstartoffice.rs, 06. maja 2015. godine.

Ktitor-StartOFFice_LogoH120_o

Ko može da konkuriše?

Konkurs je otvoren za mlade talente, studente završnih godina fakulteta, master i postdiplomskih studija.
Potrebno je da kandidati uz idejno rešenje dostave i kraću biografiju.

Kako konkurisati

Zainteresovani kandidati neophodnu dokumentaciju (CV, idejno rešenje u PDF formatu) mogu poslati popunjavanjem elektronske prijave na sajtu www.ktitorstartoffice.rs u odeljku KONKURIŠI.

Idejno rešenje – predmet konkursa, trebalo bi da bude predstavljeno kao tehnički crtež i 3D prikaz tako da sadrži sve tehničke i funkcionalne karakteristike budućeg proizvoda.

Potrebno je jasno istaći sve detalje neophodne za finalnu proizvodnju elemenata (ručice, bravice…), vizuelne karakteristike (tekstura, boja…) i materijale od kojih je proizvod sačinjen ili dekorisan, kao i njihovu kombinaciju ukoliko postoji.

Idejno rešenje dostaviti u PDF formatu sa grafičkim prikazom projekta, kao i tekstualnim obrazloženjem (maksimalno jedna A4 strana, font size 12)

Kriterijumi za ocenjivanje radova

1. inovativnost i kreativnost
  2. atraktivnost i funkcionalnost
  3. kvalitet detalja i izbor materijala
  4. potencijal za serijsku proizvodnju

Nagrade

• I mesto – €1000 + nagrađeno idejno rešenje, kompanija KTITOR u u saradnji sa autorom razradiće u idejni projekat i realizovati prototip koji će premijerno biti predstavljen na Mikser festivalu u junu 2015. godine
  • II mesto – €500
  • III mesto – €300

Članovi žirija

Maja Lalić, dipl.inž.arh, Mikser festival
mr Jelena Matić, dipl.arh./dipl.ing, Šumarski fakultet Univerziteta u Beogradu
mr Milena Kordić, dipl.inž.arh, Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu
Kristina Stankovska, dipl.inž.arh, Kompanija “Ktitor“
Radojka Nikolić, “Ekonometar“ i “Magazin Biznis“

Tehničke propozicije

Okvirne dimenzije radnog prostora
• RADNI STO: 220 x 90, h = 75 cm, sa pripadajućim dodatkom,
• ARHIVSKA KOMODA: 180 x 50, h = 75 – 120 cm

Materijali
Svi elementi nameštaja mogu biti izrađeni od sledećih materijala:
• Oplemenjena iverica (univer) u debljinama i dezenima dostupnim na tržištu Republike Srbije,
• Eurolight ploča u debljinama i dezenima dostupnim na tržištu
• Čelični kutijasti, cevasti profili i limovi u svim završnim obradama
(inox, plastifikacija, niklovanje…), dimenzija i preseka dostupnih na tržištu Republike Srbije
• Staklo u različitim obradama, klirit, pleksiglas i sl.

Izrađeni prototip pobedničkog idejnog rešenja za novu liniju kancelarijskog nameštaja pod nazivom StartOFFice biće predstavljen na Mikser festivalu u junu 2015. godine.

Kompanija KTITOR d.o.o. zadržava pravo intelektualne svojine nad pobedničkim radovima.

Za eventualna pitanja i pojašnjenja obratiti se na e-mail adresu: pitanja@ktitorstartoffice.rs

Ktitor_Logo2_o