Izlozba_Univerz_bibl_1_o

Izložba

Pozivamo Vas na otvaranje izložbe

Materijali u brojevima – linije letenja

u subotu, 31. maja 2014. godine, u 19 časova, Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“, Beograd. Autori izložbe su Dragana Ćirić, Milan Katić i Rastko Mazić, a kurator je prof. dr Dragana Vasiljević Tomić. Izložba će trajati od 31. maja do 15. juna 2014.

Izvod iz recenzije:
„Radi se o prostornoj instalaciji koja je čak vidljiva i u kategoriji proširenog medija arhitektonskog crteža, a njena osnovna odlika je da se time ispituje kapacitet izabrane arhitektonske situacije u kojoj je projektovani beskraj digitalnog sveta enterijerski kodiran. Ovakvo rastezanje razmere unutar arhitektonskog projektovanja dozvoljava promenljivost percepcije i individualnost tumačenja. Izazvane razlike prenose se u nesumljivi prostorni okvir instalacije, a pitanje lepote odvoja iz svere pomešanosti uticaja zadatog i prostornog i programskog konteksta. Strukturalnost instalacije prerasta u ključ za struktuiranje i prostora u kojem je projektovana, ili za koje je projektovana, a oslobođenost granica aktuelizuje se u pomešanosti oblika i njegovih po njoj palih senki. Time realna materijalnost biva isključena iz prvog plana analize, dok se otvaranjem percepcije po dubini prostora otvara i mogućnost za sintezu njegove realne disperzije.”

Omnia in numero et mensura
dr Vladimir Milenković, docent
Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet