Stipendija za Master studije arhitekture na Carinthia Univerzitetu primenjenih nauka, Austrija

Stipendija

Fachhochschule-Karnten_o

Pozivamo sve zainteresovane studente da se prijave na konkurs za stipendiju za Master studije arhitekture na Carinthia University of Applied Sciences (CUAS) u Austriji. Rok za konkurisanje za zimski semestar školske 2014/2015. godine je 15. maj 2014. godine. Za stipendiju se možete prijaviti na sledećem linku:

Online prijava za stipendiju

Raspis konkursa za stipendiju

• Rotary Club Spittal/Drau nudi stipendiju u trajanju od dve godine za školovanje studenata na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu Carinthia Univerziteta primenjenih nauka u Špitalu, Drau, Austrija (School of Civil Engineering and Architecture, the Carinthia University of Applied Sciences in Spittal a. d. Drau). Početak stipendije je planiran za zimski semestar školske 2014/2015. godine.
  • Stipendija je namenjena talentovanim studentima.
  • Stipendija iznosi 10.000 evra.
    Ukupna suma biće podjednako podeljena na dve akademske godine, dok će na početku svakog semestra stipendisti biti uručen novac u iznosu od 2.500 evra.
  • RC Spittal/Drau pripremiće zakonski obavezujuću pisanu izjavu o finansiranju, ugovorenu od strane komisije, koju će korisnik stipendije moći da koristi za prijavu na Carinthia Univerzitet primenjenih nauka i kao dokaz o stipendiranom studiranju.
  • Carinthia Univerzitet primenjenih nauka dodeljuje ovu stipendiju studentima iz zemalja Jugo-istočne Evrope (Srbija, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Crna Gora, Kosovo, Albanija, Makedonija, Ukrajina, Rumunija, Bugarska, Moldavija).
    Raspis za dodelu stipendije se za sledeći, zimski semestar školske 2014/2015. godine objavljuje u aprilu 2014, a krajnji rok za online prijavu je 15. maj 2014. godine.
    Za stipendiju se možete prijaviti na sledećem linku.
  • Nakon isteka roka prijavljivanja za stipendiju, Carinthia Univerzitet primenjenih nauka pregleda i ocenjuje sve prijave i utvrđuje privremenu rang listu, a potom zajedno sa RC Spittal/Drau bira najbolje odgovarajuće kandidate za stipendiju.
  • Dodela stipendije od strane RC Spittal/Drau održaće se uz prisustvo predstavnika Carinthia Univerziteta primenjenih nauka.
  • Korisnik stipendije u obavezi je da svakog semestra priloži dokaz svog akademskog angažovanja.

Raspis konkursa za stipendiju