Стипендија за Мастер студије архитектуре на Carinthia Универзитету примењених наука, Аустрија

Стипендија

Fachhochschule-Karnten_o

Позивамо све заинтересоване студенте да се пријаве на конкурс за стипендију за Мастер студије архитектуре на Carinthia University of Applied Sciences (CUAS) у Аустрији. Рок за конкурисање за зимски семестар школске 2014/2015. године је 15. мај 2014. године. За стипендију се можете пријавити на следећем линку:

Online пријава за стипендију

Распис конкурса за стипендију

• Rotary Club Spittal/Drau нуди стипендију у трајању од две године за школовање студената на Грађевинском и архитектонском факултету Carinthia Универзитета примењених наука у Шпиталу, Драу, Аустрија (School of Civil Engineering and Architecture, the Carinthia University of Applied Sciences in Spittal a. d. Drau). Почетак стипендије је планиран за зимски семестар школске 2014/2015. године.
  • Стипендија је намењена талентованим студентима.
  • Стипендија износи 10.000 евра.
    Укупна сума биће подједнако подељена на две академске године, док ће на почетку сваког семестра стипендисти бити уручен новац у износу од 2.500 евра.
  • RC Spittal/Drau припремиће законски обавезујућу писану изјаву о финансирању, уговорену од стране комисије, коју ће корисник стипендије моћи да користи за пријаву на Carinthia Универзитет примењених наука и као доказ о стипендираном студирању.
  • Carinthia Универзитет примењених наука додељује ову стипендију студентима из земаља Југо-источне Европе (Србија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Црна Гора, Косово, Албанија, Македонија, Украјина, Румунија, Бугарска, Молдавија).
    Распис за доделу стипендије се за следећи, зимски семестар школске 2014/2015. године објављује у априлу 2014, а крајњи рок за online пријаву је 15. мај 2014. године.
    За стипендију се можете пријавити на следећем линку.
  • Након истека рока пријављивања за стипендију, Carinthia Универзитет примењених наука прегледа и оцењује све пријаве и утврђује привремену ранг листу, а потом заједно са RC Spittal/Drau бира најбоље одговарајуће кандидате за стипендију.
  • Додела стипендије од стране RC Spittal/Drau одржаће се уз присуство представника Carinthia Универзитета примењених наука.
  • Корисник стипендије у обавези је да сваког семестра приложи доказ свог академског ангажовања.

Распис конкурса за стипендију